Аналіз крові на глюкозу у дітей: що показує і про що говорять відхилення від норми?

Цукор — популярний і улюблений багатьма продукт. Але далеко не всі знають про інший вид цукру — глюкозу, яка міститься в нашому організмі. Навіщо нам потрібна глюкоза, яка її кількість повинна міститися в нашій крові, чим загрожують відхилення від норми, і коли можна запідозрити порушення у дитини? Давайте розбиратися разом.

Глюкоза — це вуглевод, який грає в організмі дуже важливу роль, а саме є основним джерелом енергії. Без глюкози неможлива життєдіяльність всіх клітин нашого організму. Ця речовина настільки ж нам необхідна, як паливо для автомобілів.

Кількість глюкози в крові дозволяє оцінити стан здоров’я людини в будь-якому віці. Дуже важливо підтримувати баланс рівня цієї речовини. Звичний для нас цукор, який потрапляє в організм з продуктів харчування, за допомогою спеціального гормону, інсуліну, розщеплюється і потрапляє в кров. Чим більше цукру ми з’їли, тим більше інсуліну виробляє підшлункова залоза. Однак обсяг виробленого інсуліну обмежений. Тому зайвий цукор «складується» в печінці, м’язах і жировій тканині. Надмірне захоплення солодощами може порушити цю складну систему і підвищити рівень глюкози в крові. І тоді зростає ризик діабету і інших небезпечних захворювань.

Ще баланс порушується, коли ми не їмо або наш раціон, як прийнято говорити, незбалансований. Тоді рівень глюкози падає, що призводить до погіршення роботи головного мозку. Дисбаланс можливий також і при дисфункції підшлункової залози, яка виробляє інсулін.

Варто відзначити, що в Україні офіційно зареєстровано майже 10 тис. дітей з цукровим діабетом. Але далеко не всі діти і їх батьки знають про цей серйозний діагноз. З кожним роком кількість молодих пацієнтів з діабетом стрімко зростає.

[ask pos=»left» width=»240″ id=»886″ button=»Записатись»]Потрібно дізнатись рівень глюкози у дитини?[/ask]

Які симптоми у дитини можуть говорити про порушення рівня глюкози в крові?

— посилена спрага, сухість у роті,

— часте сечовипускання,

— слабкість, пітливість,

— запаморочення,

— прискорене серцебиття

— запах ацетону з рота.

Якщо у дитини з’явилися перераховані вище симптоми, поспішіть з ним до лікаря і обов’язково здайте аналіз крові на глюкозу.

 

Як береться аналіз?

Для цього аналізу роблять забір крові з вени або з пальця. Обов’язкова умова — аналіз проводиться вранці строго натщесерце.

Напередодні бажано уникати фізичних і емоційних перевантажень, переїдання. По можливості перед процедурою не давайте дитині ліки. Можна пити звичайну воду.

 

Рівень глюкози в крові дитини: що є норма?

Діти до двох років — від 2,78 до 4,4 ммоль / л,

Діти від 2 до 6 років — від 3,3 до 5 ммоль / л,

Діти шкільного віку — від 3,3 до 5,5 ммоль / л.

Варто відзначити, що інтерпретувати аналізи і поставити точний діагноз може тільки лікар.

 

Про що можуть говорити відхилення від норми?

Якщо рівень глюкози підвищений (гіперглікемія), це може вказувати на такі захворювання або стани:

— був прийом їжі в останні 2-4 години перед здачею аналізу

— цукровий діабет;

— ендокринні патології;

— панкреатит (запалення підшлункової залози);

— захворювання печінки;

— хвороби нирок.

 

Якщо ж, навпаки, цукор знижений (гіпоглікемія), можна припустити у дитини:

— голодування

— захворювання підшлункової залози;

— порушення роботи печінки;

— гіпотиреоз;

— отруєння алкоголем, миш’яком або лікарськими препаратами.

 

Що робити?

Вихід за межі норми цього показника ще не свідчить про остаточний діагноз. Коливання рівня глюкози в крові можуть статися під впливом стресу, підвищених фізичних або розумових навантажень, неправильного харчування і багатьох інших факторів.

Щоб уточнити діагноз, лікар може направити дитину на консультацію до ендокринолога, гастроентеролога та інших вузькопрофільних спеціалістів, а також на додаткові обстеження.

Ми, в експрес-лабораторії KinderKlinik, виконуємо аналіз на глюкозу крові дітям будь-якого віку. Результат аналізу буде готовий до 18:00 в той же день, або з позначкою cito — протягом двох годин. Звертайтеся!

 

Чому потрібно здавати аналіз крові на глюкозу в KinderKlinik?

— більш висока точність й достовірність результатів аналізів, отримана на біохімічному аналізаторі в KinderKlinik, в порівнянні з експрес-методом на звичайному глюкометрі

— експрес-лабораторія є у всіх відділеннях KinderKlinik

— аналізи можна здати з 8.00 до 18.00, а у відділенні на вул. Деміївській, 16 — цілодобово

— швидко: результати аналізів будуть готові максимально оперативно, особливо ті, що з позначкою Cito.

На жаль, діти не вибирають, коли їм хворіти, і часто це відбувається вночі. А допомогу потрібно надати саме тут і зараз. Щоб призначити правильне лікування, спочатку необхідно обстежитися і здати аналізи. В цьому випадку допоможе цілодобова лабораторія KinderKlinik на Деміївці — тут можна здати аналізи в будь-який час доби.

 

Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Читайте також: Як читати аналіз крові у дітей

Узнавайте первыми о новой акции.

Подпишитесь на наши новости.

  decor
  Поделиться
  title_icon

  Другие Лаборатория

  РДВГ: что это и как определить?

  Главной причиной РДВГ является генетическая предрасположенность. Но есть определенные факторы, которые повышают вероятность развития расстройства.