Чим небезпечний парагрип для дітей

Сажина Діана Іванівна

Записаться на прием Все статьи автора

Всі батьки стикалися з ГРВІ у малюка: температура, кашель, рясні виділення з носа. Але в якийсь момент до звичайних симптомів приєднується задишка, що наростає з кожною хвилиною. Що це? Ускладнення? Алергія на ліки? Або небезпечна для малюків вірусна інфекція парагрип? Про нетиповий і небезпечний тип ГРВІ розповідає улюблений педіатр Діана Сажина (приймає пацієнтів у відділенні по вул. Деміївська 16).

Коментар фахівця

Парагрип є вірусною респіраторною інфекцією. Одним з його перших характерних симптомів є осиплість голосу: через активне розмноження вірусу в тканинах гортані розвивається їх набряк.

Як результат просвіт гортані зменшується і у дитини розвивається дихальна недостатність. Симптоми цього стану:

  • Прогресуюча осиплість голосу
  • Свистяче дихання
  • Блідість шкіри і синява навколо носогубного трикутника
  • Втягнення шкіри і м’язів між ребрами (дитина робить зусилля для вдиху)

У немовлят парагрип також може ускладнюватися розвитком бронхіоліту (запалення дрібних кінцевих відділів бронхів), з подальшим розвитком спазму.

При перших симптомах поєднанні ознак ГРВІ з осиплостью голосу, необхідно негайно звернутися до лікаря. Інакше, в результаті дихальної недостатності, можуть виникнути незворотні зміни в усіх органах і системах: судоми, кома, летальний кінець.

На діагностичному етапі лікар проведе огляд, вивчить загальний аналіз крові (будуть характерні ознаки, що вказують на вірусну інфекцію), проведе експрес-тест на виявлення збудника (повний перелік експрес-тестів, доступних в KinderKlinik в можете вивчити тут).

Як надати допомогу дитині з задишкою

З огляду на високі ризики виникнення бронхоспазму при парагрипі, в першу чергу необхідно звернутися за медичною допомогою. Викличте бригаду швидкої медичної допомоги або звертайтеся безпосередньо в дитячий стаціонар * KinderKlinik по вул. Деміївська 16 або вул. Вишгородська 45/2. Наші чергові лікарі оперативно оцінять ситуацію і нададуть необхідну допомогу.

До моменту появи лікаря дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • Заспокойте дитину
  • Забезпечте вільний доступ повітря: розстебніть воріт одягу, забезпечте приплив свіжого повітря
  • Слідкуйте за зміною частоти дихання дитини: ця інформація допоможе лікарю на діагностичному етапі

Можливості KinderKlinik

При задишці у дитини ви можете в будь-який час звернутися за медичною допомогою в відділення KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16. У відділеннях доступні:

  • Консультації досвідчених педіатрів
  • Цілодобова лабораторія експрес-тестами
  • Послуги дитячого стаціонару з наглядом медперсоналу

Якщо дитина захворіла, але її стан не ускладнений супутніми симптомами запишіться на консультацію до лікаря, або запросіть фахівця додому.

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами:

 

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Консультант колл-центру цілодобово відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.
Записаться на прием
Поделиться
title_icon

Другие Педіатрія

РДВГ: что это и как определить?

Главной причиной РДВГ является генетическая предрасположенность. Но есть определенные факторы, которые повышают вероятность развития расстройства.