Безпечний сон для малюка: коментар експерта

При облаштуванні дитячої ви зіткнетеся з проблемою вибору. Ринок пропонує величезний обсяг товарів для новонароджених, в тому числі аксесуарів для організації сну. Впритул зайнявшись питанням, ви виявите неймовірну кількість варіантів ліжечок, колисок, колибельок і супутніх комплектуючих. Звичайно, кожен батько хоче своїй дитині не тільки всього найкращого, але й обов’язково безпечного і корисного для розвитку. Однак, так чи потрібні й безпечні ці накладки, подушечки та інші допоміжні девайси? Дізнайтеся зі статті педіатра, якому довіряють тисячі батьків, Марії Крепак.

Коментар фахівця

Як не загубитися і прийняти вірне рішення при облаштуванні місця для сну малюка? Дуже просто — спиратися на доказові рекомендації.

Сьогодні, міжнародні рекомендації сходяться на наступних позиціях:

• Найбезпечніший сон — роздільний. У дитини має бути своє окреме спальне місце — ліжечко з досить жорстким матрацом.
• Матрац застелити простирадлом. Краще використовувати моделі на резинці, щоб края не виплутувалися.
• Додатково можна вішати мобіль (карусель), але так, щоб дитина не могла до неї дотягнутися.

Більше нічого, крім власне дитини, в ліжечку бути не повинно.

Важливо: заборонені м’які бортики, подушки, іграшки. Крім збору пилу і розсадника інфекцій, наявність додаткових девайсів значно підвищує ризик задухи.

Гігієна сну дитини

  • Максимально довго (в ідеалі до року) малюк повинен спати на спині. Це положення — профілактика синдрому раптової смерті немовлят. Втім, вважається, що якщо дитина навчилася самостійно перевертатися зі спини на живіт і назад — він точно зможе повернути голову в бік і не уткнеться носом в матрац. Тому годі й вартувати малюка всю ніч, щоб при нагоді перевернути назад на спину.
  • З точки зору безпеки краще, коли дитина спить без покривала. Боїтеся, що замерзне? Теплий “чоловічок” або спальнічек в допомогу. Допускається використовувати легку ковдрочку, з 3 сторін (крім головного кінця) заправлену під матрац, натягнуту не вище пахв.
  • Подушку дозволено використовувати з 2-х років.
  • У деяких дослідженнях відзначалося підвищення ризику синдрому раптової смерті немовлят при перегріванні. Тому, важливо не перекутати і підтримувати в кімнаті температуру не вище 21°С (а взагалі краще спиться, якщо в кімнаті свіжо 18-19°С). Оптимальна вологість 40-60%.

Чи потрібен дитині спальний кокон?

Відносно модних зараз позиціонерів і коконів — американська академія педіатрії не вважає їх безпечними й не рекомендує використовувати. Відмовтеся від непотрібного і небезпечного девайса і давайте кінцівкам малюка більше свободи.

Лайфхак для батьків

• Якщо ваша дитина доросла до вміння самостійно вилазити й залазити в ліжечко, можна витягнути одну з планок в “ножному” бортику. Отриманий отвір досить просторе, щоб лазити туди-назад, і досить вузький, щоб випадково випасти вночі.

• Одним з варіантів оптимальної моделі ліжечка є приставні. У ній бортики розташовані з 3 сторін, а 4 сторона прикріплена до батьківської. Так у дитини є своя територія, а мамі при цьому легше вставати на нічні годування.

Можливості KinderKlinik

Якщо у вас є питання по догляду за малюком — задайте питання нашим педіатрам. Ви можете як звернутися за очною консультацією до клініки, так і викликати фахівця додому, щоб мінімізувати контакти з оточуючими в сезон епідемії. Крім того, з турботою про здоров’я та комфорт малюка, в KinderKlinik діють спеціальні пропозиції:

  • У відділеннях KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2, з 16.00 до 20.00 і вул. Деміївська 16 з 8.00 до 12.00, вартість первинного прийому педіатра складе всього 300 гривень! * Не пропустіть можливість поговорити про проблеми, яка вас турбує з сучасним доказовим фахівцем або знайти «свого» лікаря.• Вакцинація проти гемофільної інфекції (небезпечного збудника пневмонії та менінгіту) сертифікованою бельгійською вакциною й огляд педіатра всього за 950 гривень.

    • До 30.11.2020 не пропустіть можливість захистити свого малюка від дифтерії, коклюшу та правця вакциною преміум-якості за приємною вартістю! До кінця листопада 2020 року, в усіх відділеннях KinderKlinik огляд педіатра і вакцинація АКДП (вакцина бельгійського виробництва) складе всього 1150 грн.

* Дія пропозиції не поширюється на консультацію лікаря-експерта або к.м.н. У цьому випадку передбачена доплата згідно з прайсом.

[ask pos=”left” width=”240″ id=”886″ button=”Записатись”]Потрібна консультація?[/ask]
Як записатися на прийом і вакцинацію

Для запису на консультацію або вакцинацію залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або зверніться за вказаними телефонами:

0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Консультант кол-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Педіатрія

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.