Проколювання вух у KinderKlinik
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
Після народження малюка батьки стикаються з безліччю обстежень і процедур. Обов’язкові скринінги, профілактика рахіту, патронажні візити — молодим батькам можна легко заплутатися в круговороті цих подій і забути про важливий захід — профілактику дефіциту вітаміну К з супутньою йому геморагічної хвороби. Про важливість цієї процедури розповість експерт KinderKlinik педіатриня Олена Єлфімова (приймає пацієнтів у відділеннях по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16).
Навіщо потрібен вітамін К
При нестачі вітаміну К можуть розвиватися спонтанні крововиливи в органи й тканини або ж кровотечі, які не зупиняються самостійно. У нормі вітамін К поступає в організм з їжею рослинного походження, а також синтезується кишковою мікрофлорою. Внаслідок того, що кишківник новонародженого практично не заселений мікрофлорою, а з харчування дитина отримує тільки грудне молоко — в перші дні життя важливо ззовні заповнити недолік вітаміну К для попередження розвитку геморагічної хвороби.
Що таке геморагічна хвороба новонароджених
Геморагічна хвороба новонароджених — спонтанні кровотечі, які розвиваються внаслідок дефіциту вітаміну К. Крововиливи можуть бути зовнішніми й внутрішніми. Найчастіше страждають органи — кишківник, нирки й мозок. Залежно від термінів виникнення розрізняють ранню, класичну і пізню геморагічну хворобу новонароджених.
Які діти знаходяться в групі ризику
Кожен новонароджений, незалежно від статі, віку або етнічної приналежності, має високий ризик розвитку геморагічної хвороби, починаючи з моменту народження до віку 6 місяців. У нормі всі діти народжуються з низьким рівнем вітаміну К. Запасів цього жиророзчинних вітамінів дуже мало, оскільки через плаценту він проникає в малих кількостях, мікробіота кишківнику поки самостійно не може синтезувати його в повному обсязі, а в грудному молоці вітаміну К занадто мало, щоб покрити потреби дитини. У віці 6 місяців, коли дитина отримуєте прикорм, бактерії кишківнику починають синтезувати вітамін К самостійно. Саме тому ризики геморагічної хвороби зберігають до 6 місячного віку.
Це важливо: діти, які не отримала вітамін К після народження, у 81 раз частіше можуть страждати від геморагічної хвороби. До групи високого ризику також входять діти:
• матері, яких під час вагітності використовуватися антиконвульсанти і антикоагулянти
• діти, яким не вводили вітамін К в пологовому будинку
• діти виключно на грудному вигодовуванні (додатковий прийом матір’ю вітаміну К не збільшує його рівень у дитини)
Як можна попередити розвиток геморагічної хвороби?
Здорові новонароджені діти повинні отримати вітамін К в пологовому будинку відразу після народження внутрішньом’язово: це безпечно для дитини, безкоштовно для батьків, а головне ефективно. У разі, якщо дитина не отримала ін’єкцію вітаміну К, профілактика проводиться перорально, за схемою, запропонованої лікарем. Проконсультуйтеся з педіатром KinderKlinik щодо схеми профілактики геморагічної хвороби у вашого малюка, записавшись на очний прийом в клініку або викликавши фахівця додому. Пам’ятайте, розвиток геморагічної хвороби можна легко попередити.
Нехай ваші малюки ростуть здоровими й щасливими Ваш педіатр, Олена Єлфімова
Задайте будь-які питання з приводу догляду і здоров’я малюка досвідченим педіатрам KinderKlinik. Наші фахівці завжди готові проконсультувати вас з будь-якого питання, як в клініці, так і вдома. Запишіться на очну консультацію або запросіть лікаря додому: залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або зверніться за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Крім того, в KinderKlinik діють приємні пропозиції:
Звертайтеся до нас, і будьте здорові.
Підпишіться на наші новини.
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
Зригування – це явище, що присутнє у 80% діток і поступово проходить до одного року. Найбільш інтенсивно проявляється у віці до 3 місяців. Основні ...
Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.