
Електроенцефалографія: коли робити процедуру дітям?
Що таке електроенцефалографія та для чого вона використовується? Про цю процедуру нам розповів лікар-невролог Анатолій Омельяненко. ...
Часто батьки на прийомі чують від лікаря, що у дитини діагностовано шуми в серці. Чи потрібно цього лякатися і що робити розповіла лікарка-кардіоревматологиня KinderKlinik Інна Антоненко.
Розрізняють фізіологічні та патологічні шуми в серці. Фізіологічні часто бувають у новонароджених дітей (майже 90%) та у діток в період інтенсивного зросту (у перший рік життя та у підлітковий період). Такі шуми не несуть за собою ніяких захворювань серцево-судинної системи, не викликають ніяких симптомів (задишки, болю в серці, блідості, набряків) адже серце є абсолютно здоровим. Тому боятися цього діагнозу не варто.
Патологічні шуми ділять на вроджені і набуті. Вроджені виникають внутрішньоутробно під час якихось захворювань мами чи при формуванні серця. У плода виникають вади розвитку, які потім дають патологічний шум.
Зазвичай це діагностується внутрішньоутробно під час обстеження вагітної, коли робиться УЗД серця плода. Набуті шуми з’являються після перенесених захворювань: стрептококової ангіни, бактеріальних інфекцій, ревматологічних захворювань.
Шум у серці у дитини до року зазвичай є функціональним. Проте бувають винятки. У таких малюків, як і старших діток і навіть дорослих цей симптом може говорити про наявність патологій:
Іноді шуми у серці — симптом, що вказує на проблеми через ревматологічні захворювання. Часто вони взаємопов’язані. Допомогти в лікуванні шумів у серці у дорослих та дітей у цьому випадку може кардіоревматолог.
Часто пацієнтів хвилює питання: шум у серці — чи це небезпечно, якщо спостерігається довго? Якщо ні патологій, то ні. Головне періодично перевіряти здоров’я серцево-судинної системи та не перевантажувати її. Шум у серці – це небезпечно, коли є виявлені захворювання, тим більше, довго не ліковані. У тому числі на тлі надмірних фізичних навантажень та дистресу.
Основний метод діагностики шумів – ехокардіографія (УЗД серця). На прийомі у педіатра вас можуть проінформувати про шум і направити на додаткові обстеження. Слід зауважити, що на електрокардіограмі шум не діагностується.
Для діагностики шумів недостатньо простого вислуховування фонендоскопом. Сімейний лікар може їх помітити та запідозрити порушення у роботі серця, як і педіатр. Однак обидва фахівці направляють пацієнта для подальшої діагностики до кардіолога. Далі діагностика включає:
Діагностику потрібно проходити регулярно, хоча б 1 раз на рік, якщо немає скарг на проблеми із серцево-судинною системою:
Лікування залежить від природи проблеми. Лікар встановлює, від чого може бути шум у серці у дитини та дорослої в конкретному випадку. Якщо це фізіологічні шуми, лікування не потрібне, достатньо лише спостереження. При виявленні хвороб кардіолог підбирає відповідну терапію. Вона може бути медикаментозною, хірургічною та комбінованою. Тільки лікар знає, як лікувати шум у серці і при цьому не нашкодити решті всього організму. У клініці для дітей та батьків KinderKlinik ви можете отримати кваліфіковану медичну допомогу для діагностики та терапії серцевих проблем.
Якщо у вашої дитини діагностували шум в серці, то не варто цим нехтувати, зверніться до дитячого кардіолога.
Спеціалісти KinderKlinik проведуть якісну діагностику і правильно розшифрують усі показники, і, за необхідності, призначать лікування.
Будьте здорові!
Підпишіться на наші новини.
Що таке електроенцефалографія та для чого вона використовується? Про цю процедуру нам розповів лікар-невролог Анатолій Омельяненко. ...
Дуже часто батьки звертаються з проблемою, що їх дитина скаржиться на закладеність у вусі, зниження слуху, відчуття перетікання рідини у вусі. Чому це ...
Не всі батьки розуміють, навіщо новонародженому потрібен профілактичний огляд ортопеда. Про те, яких захворювань можна запобігти завдяки плановим оглядам, ...