Шуми в серці у дитини: що робити?

Часто батьки на прийомі чують від лікаря, що у дитини діагностовано шуми в серці. Чи потрібно цього лякатися і що робити розповіла лікарка-кардіоревматологиня KinderKlinik Інна Антоненко.

Розрізняють фізіологічні та патологічні шуми в серці. Фізіологічні часто бувають у новонароджених дітей (майже 90%) та у діток в період інтенсивного зросту (у перший рік життя та у підлітковий період). Такі шуми не несуть за собою ніяких захворювань серцево-судинної системи, не викликають ніяких симптомів (задишки, болю в серці, блідості, набряків) адже серце є абсолютно здоровим. Тому боятися цього діагнозу не варто.

Патологічні шуми ділять на вроджені і набуті. Вроджені виникають внутрішньоутробно під час якихось захворювань мами чи при формуванні серця. У плода виникають вади розвитку, які потім дають патологічний шум.

Зазвичай це діагностується внутрішньоутробно під час обстеження вагітної, коли робиться УЗД серця плода. Набуті шуми з’являються після перенесених захворювань: стрептококової ангіни, бактеріальних інфекцій, ревматологічних захворювань.

Основний метод діагностики шумів – ехокардіографія (УЗД серця). На прийомі у педіатра вас можуть проінформувати про шум і направити на додаткові обстеження. Слід зауважити, що на електрокардіограмі шум не діагностується.

Якщо у вашої дитини діагностували шум в серці, то не варто цим нехтувати, зверніться до дитячого кардіолога.

Спеціалісти KinderKlinik проведуть якісну діагностику і правильно розшифрують усі показники, і, за необхідності, призначать лікування.

Будьте здорові!

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Видео

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.