
Зригування у дітей: норма чи патологія?
У перші тижні життя дитини батьки спостерігають такий процес як зригування. Коли це норма, а коли патологія – розповіла лікар-педіатр KinderKlinik Олена Єлфімова.
Причиною зригування є пасивний закид шлункового вмісту в стравохід і ротову порожнину, який відбувається без напруження передньої черевної стінки. Цей процес зустрічається у дітей перших тижнів життя і проходить до року.
Зригування бувають фізіологічними (не порушується самопочуття і не страждає фізичний розвиток) та патологічними (викликані якимись порушеннями). Фізіологічні обумовлені анатомо-фізіологічними особливостями дитини.
Зригування починаються в перші тижні і проходять до року.
Патологічні зригування зумовлені захворюваннями або вродженою патологією. При деяких станах зригування може переходити в блювоту.
Звернутися до лікаря потрібно у випадках, якщо у дитини спостерігається:
- поганий апетит;
- крик під час годування;
- блювота;
- кров в блювотних масах;
- підвищення температури;
- млявість, плаксивість, примхливість.
Зменшити частоту фізіологічних зригувань можна, якщо стежити за технікою годування, при необхідності змінити режим годування (годувати менше, але частіше), після годування носити дитину стовпчиком. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, то потрібно правильно підібрати суміш і соску.
Фізіологічні зригування – це норма, якщо дитина активна, добре додає в масі і має хороший апетит.
Якщо маєте якісь запитання щодо новонароджених – звертайтеся до досвідчених педіатрів KinderKlinik.
Дізнайтеся першими про нову акцію.
Підпишіться на наші новини.
Інші Видео


Аудіометрія для дітей та дорослих
Порушення слуху зустрічаються у трьох дітей із 1000 новонароджених, і згодом без належного лікування це веде до багатьох проблем. Спочатку діти не можуть ...

Девіантна поведінка підлітків
Ви вкладаєте всю душу в дитину, багато їй дозволяєте та хвалите, а вона ніби «зірвалася з ланцюга»? Дитина поводиться провокативно, зв’язалася з поганою ...