Ацетонемічний синдром: як розпізнати?

Діагноз “ацетон” викликає у батьків паніку. Це захворювання дійсно з кожним роком проявляється все частіше і є досить небезпечним, якщо не почати вживати заходів вчасно. Цей стан проявляється у дітей від 1 року і до 10-12 років.

Ацетонемічний синдром – це порушення обмінних процесів в організмі дитини.

У печінці людини синтезуються специфічні речовини, які називаються кетоновими тілами. У нормі вони синтезуються в невеликій кількості, але при порушенні обмінних процесів їх число збільшується, вони накопичуються в крові і виділяються з сечею.

Причини виникнення

Ацетонемічний синдром у дитини часто виникає під час інфекційних або вірусних захворюваннях, при емоційних навантаженнях або порушеннях харчування, які вимагають підвищеної витрати захисних ресурсів організму.

Симптоми захворювання

Головні симптоми, які повинні змусити батьків запідозрити ацетонемічний синдром, такі:

  • часта блювота;
  • млявість;
  • блідість і сухість шкіри;
  • сонливість;
  • підвищення температури;
  • судоми (за важкого перебігу хвороби);
  • порушення стулу;
  • запах ацетону з рота дитини;
  • біль в животі.

При підозрі на ацетонемічний синдром у дитини батьки повинні оперативно доставити її в стаціонар, оскільки за цього стану зневоднення настає стрімко, викликаючи ниркову і серцеву недостатність і погіршуючи роботу мозку.

Крім того, що ацетонемічний синдром може проявлятися як самостійне захворювання, він також може свідчити про наявність більш серйозного. Але зрозуміти це зможе тільки кваліфікований лікар.

При ранньому зверненні за медичною допомогою прогноз на одужання сприятливий. Однак за умови тривалого зволікання, цей стан може викликати серйозні наслідки, які можуть загрожувати життю дитини.

Нагадуємо, що в KinderKlinik працює цілодобовий стаціонар, де досвідчені лікарі завжди готові надати допомогу вашій дитині!

Будьте здорові!

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Статті

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.