
Для чого потрібен огляд ортопеда дітей першого року життя
Не всі батьки розуміють, навіщо новонародженому потрібен профілактичний огляд ортопеда. Про те, яких захворювань можна запобігти завдяки плановим оглядам, ...
Коли ваш малюк підростає, він пізнає світ і рано чи пізно починає чогось боятися. Батьки повинні бути готові до дитячих страхів, щоб допомогти дитині їх побороти. Давайте розберемося, чому ці страхи з’являються і як з ними боротися разом з психологом КіндерКлінік.
Слід почати з того, що це абсолютно нормальний процес. Дитина дорослішає, стикаючись з новими явищами, які поки що для нього незрозумілі. Це викликає у нього певні побоювання, що цілком закономірно.
Страхи з’являються у дитини з того моменту, як він починає мислити. Цей процес починається в голові у малюка з 6 місяців. Коли дитині виповнюється 3 роки, він вже може фантазувати і на цьому етапі в його житті може з’явитися більше страхів, пов’язаних з драконами, Бабаєм та іншими міфічними істотами. Приблизно в цей же час багато дітей починають боятися темряви або замкнутого простору, а трохи пізніше у них з’являється страх смерті.
Коли малюк йде в школу, він все ще залишається емоційно незахищеним, але його страхи дорослішають разом з ним і набувають вже іншого характеру. У цьому віці дитина може боятися, що її не зрозуміють батьки чи однолітки, отримати погану оцінку або якось завинити.
Хоча, як уже зазначалося, дитячі страхи – цілком зрозумілий і нормальний процес, але ігнорувати його не можна. Важливо, щоб ваш малюк отримав психологічну підтримку, що допоможе не перетворити ці нешкідливі, на перший погляд, страхи у фобії, агресію, неадекватну поведінку і інші психологічні проблеми.
Якщо об’єкт страху вашого малюка пов’язаний з вигаданими героями або об’єктами, то постарайтеся переконати його в тому, що насправді вони не існують.
Якщо ж страх пов’язаний з реальними фактами або людьми, то потрібно пояснити, що дитина не може потрапити під вплив об’єктів, які викликають у нього тривогу.
Ще один спосіб полягає в тому, щоб намалювати свої страхи на папері. Батьки теж можуть в цьому брати участь, допомагаючи дитині малювати. Після цього потрібно порвати аркуш з малюнком, нібито на честь перемоги над намальованим страхом.
Ще одним дієвим способом є створення якоїсь історії, де малюк – головний герой і перемагає всіх своїх кривдників.
Іноді побороти страхи допомагає театр. Спробуйте разом з малюком придумати гру або змоделювати ситуацію за участю живих страхів. Можна використовувати іграшки дитини, костюми, інших членів сім’ї. Якщо дитина боїться поліцейських або лікарів, то зіграйте у гру, показавши, цих людей з позитивного боку.
Дуже часто ми навмисно лякаємо дітей лікарями або поліцейськими, щоб змусити їх слухатися. Це природним чином викликає у дитини страх.
Якщо ваш малюк чогось або когось боїться, не можна називати його боягузом або якось по-іншому проявляти свою недовіру, занижуючи його самооцінку. Потрібно ставиться до цього серйозно, тоді дитина буде вам довіряти і зможе зізнатися в своїх страхах.
Намагайтеся не дивитися фільми жахів у присутності дитини або щось, що може викликати у нього почуття страху. А якщо його все-таки щось налякало, спробуйте в спокійній обстановці пояснити, що він у безпеці.
У будь-якому випадку надати правильну підтримку дитині допоможе дитячий психолог. Якщо ви не знаєте як правильно боротися зі страхами малюка – зверніться до фахівця. У КіндерКлінік працюють досвідчені психологи, які знають, як допомогти вашому малюку.
Підпишіться на наші новини.
Не всі батьки розуміють, навіщо новонародженому потрібен профілактичний огляд ортопеда. Про те, яких захворювань можна запобігти завдяки плановим оглядам, ...
Коли дитина починає їсти шматочками існує ризик того, що вона може удавитися. Що робити з дитиною, якщо це сталося розповіла лікарка-педіатриня Тетяна ...
Температура у маленьких дітей завжди насторожує батьків, особливо коли вона висока і збити її не виходить. Що ж робити в таких випадках, розповіла головна ...