Кров з носа у дитини: причини і що робити?

Носові кровотечі — достатньо часте явище у дітей, особливо тих, що старші одного року. Як правило, причиною такого стану є механічне пошкодження, а не серйозна хвороба.

Кров з носа у дитини або підлітка: чого не слід робити?

Якщо у вашої дитини сталася кровотеча, то в першу чергу не треба панікувати. Лише зберігаючи спокій ви зможете надати допомогу своєму малюку.

Часто у таких випадках хочеться закласти ніс ватою. Однак робити цього не слід, так само, як і закидати голову назад, як багато хто вважає правильним, зупинити кровотечу це не допоможе, а нашкодити може — кров потрапить до ротоглотки і стане причиною кашлю та блювоти.

Що викликає кровотечу з носа у підлітків?

Як вже згадувалось, часто, кровотеча є наслідком механічної травми. Окрім того, такий стан може бути викликаний сухим повітрям або ринітом вірусного та алергічного походження.

Інші причини, що викликають кровотечу з носу

Іноді кров носом може піти в зимню пору року, коли слизова оболонка стає сухою і тріскається.

Важливо розуміти, що навіть незначне пошкодження слизової в ніздрях може стати причиною кровотечі, однак вона не повинна викликати занепокоєння, головне — надати правильну допомогу дитині.

Що робити, якщо у дитини носова кровотеча?

Якщо у вашого малюка все ж пішла носом кров, то слід знати, як себе поводити в такій ситуації і які запобіжні заходи застосовувати.

В першу чергу посадіть дитину на стілець. Нахиліть голову трохи вперед і притисніть ніздрі на 10 хвилин, не відпускаючи. Якщо відпустити їх раніше, то кровотеча може відновитись. Після закінчення цього часу перевірте чи не йде кров. Якщо кровотеча не зупинилась, то повторіть маніпуляцію. Можна накласти на ніс прохолодний компрес і притиснути пальцями ніздрі разом із компресом.

Як попередити кровотечу з носу у дитини?

Якщо носова кровотеча не викликана якимось захворюванням, то її можна попередити. В першу чергу привчайте дитину не сунути до носа пальці та інші предмети, які можуть пошкодити слизову. Зволожуйте носову порожнину дитини сольовими розчинами або спеціальними мазями, які вам порадить педіатр.

Обов’язково слідкуйте за вологістю повітря в приміщенні — вона повинна підтримуватися на рівні 50-70%. В цьому вам допоможе зволожувач повітря. Аби зміцнити судини носової порожнини, треба слідкувати за харчуванням дитини — воно має бути збалансованим. Обрати правильну дієту вам допоможе педіатр, який підбере оптимальний раціон, в залежності від віку вашого малюка та пори року.

Коли звертатися до лікаря?

Незважаючи на те, що, як правило, носові кровотечі не є серйозною проблемою і не потребують особливого лікування, все ж таки в деяких випадках слід проконсультуватися зі спеціалістом.

Необхідно обов’язково звернутися до лікаря, якщо ваша дитина:

  • вдарилася чолом, що і викликало кровотечу;
  • зблідла;
  • втратила багато крові;
  • не реагує на зовнішні фактори;
  • має схильність до синців.

Причиною звернення до лікаря також повинні стати кровотечі, що часто повторюються.

Термінового звернення за медичною допомогою потребують випадки, коли окрім носової кровотечі у дитини спостерігаються пітливість, сонливість, кровотеча з рота, блювота з кров’ю.

Перш ніж прийняти будь-які заходи, включаючи використання крапель, обов’язково слід порадьтеся зі спеціалістом. Таку допомогу вам нададуть в KinderKlinik. Наші лікарі зроблять огляд вашої дитини, проведуть необхідну діагностику і призначать ефективне лікування.

У відділеннях KinderKlinik працюють досвідчені отоларингологи, які допоможуть вирішити не лише проблему носової кровотечі, але й низку інших, пов’язаних з лор-органами: гострі та хронічні отити, риніти різного походження, запальні захворювання, гайморити та інше.

У наших відділеннях є всі умови для якісної діагностики, яка допоможе встановити точний діагноз вашого малюка.

Записатись на прийом до дитячого отоларинголога в KinderKlinik можна через форму на сайті kinderklinik.ua, а також за номерами телефонів: 0 800 30 75 75, 044 390 75 75, 096 390 75 75.

Чекаємо на вас у наших відділеннях за адресами: вул. Деміївська, 16, вул. Кахи Бендукідзе, 2,в ул. Вишгородська 45/2, а також вул. Олександра Мішуги, 2.

Будьте здорові!

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Новини

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.