Лишай у дітей: як розпізнати та що робити?

Після контакту з бездомним тваринам у дитини з’явилися дивні сверблячі плями на шкірі? У малюка нерівномірно сходить загар, залишаючи невеликі бліді ділянки? Висип не зникає і поступово збільшується в розмірах? Об’єднати ці стани можна одним загальним діагнозом — лишай. У цього захворювання безліч видів і масок, що ускладнюють діагностику. Але для досвідчених дерматологів KinderKlinik немає нічого неможливого. Розібратися в класифікації, питаннях діагностики та лікування цієї групи захворювань в цій статті нам допоможе дерматолог-косметолог KinderKlinik Ніна Прищепа.

Симптоми лишаю у дитини

Загальним симптомом для всіх форм лишаю є поява на шкірі плям, при розгляненні яких для постановки діагнозу педіатр має запросити дерматолога. Змінені ділянки можуть бути асиметричної форми, одиничними або множинними, що відрізняється забарвлення, мати різноманітну конфігурацію і рельєф. Іншими симптомами можуть бути: • Сверблячка • Зміна забарвлення плями • Схильність до поширення процесу на навколишні ділянки При виявленні у дитини хоча б одного з перерахованих симптомів – зверніться за консультацією до фахівця.

Причини лишаю у дитини

У цю групу входить кілька захворювань різної природи. Наприклад, причиною стригучого позбавляючи є паразитичні грибки, оперізуючого – вірус вітряної віспи. У свою чергу, причиною білого позбавляючи є порушення пігментації. З’ясувати справжню причину захворювання може тільки фахівець після очного огляду, інструментальної та лабораторної діагностики.

Який буває лишай у дітей

Нижче ми розглянемо найбільш часті для дітей форми захворювання: • Стригучий лишай — у дитини це типове захворювання після контакту із зараженими людьми або вуличними тваринами. Захворювання має грибкову природу і проявляється у вигляді зон обламаних біля корня волос, на волосистої частини голови або у вигляді плям на шкірі. • Білий лишай — надбанийстан не інфекційної природи, при якому окремі ділянки шкіри стають значно світліше навколишніх тканин. Детальніше про цей стан можна прочитати тут. • Оперізуючий лишай — дрібнопузирчастий висип на ребрах (іноді на інших ділянках), поява якого супроводжується підвищенням температури, слабкістю і загальною інтоксикацією, є наслідком раніше перенесеної вітряної віспи. Багато хто помилково вважає, що так виглядає рожевий лишай у дитини, проте це не так. Детальніше про захворювання можна прочитати тут. Важливо: Пам’ятайте, що деякі системні захворювання (наприклад, системний червоний вовчак або псоріаз) первинно можуть ховатися під маскою «позбавляючи». При несвоєчасному зверненні до лікаря і самолікуванні є високий ризик розвитку ускладнень.

Діагностика позбавляючи у дітей

Крім ретельного збору анамнезу, для діагностики цього стану необхідний очний огляд у дерматолога, оскільки лишай у дітей (початкова стадія), може маскуватися під інші стани. Нешкідливі гемангіоми (доброякісне розростання судин), наприклад, можуть приймати за рожевий лишай у грудничка. Точний діагноз в цьому випадку можна поставити за допомогою якісної «проби скла» і огляду під лампою Вуда. Про важливість огляду під лампою Вуда розповідає дерматолог-косметолог KinderKlinik Ніна Прищепа: «При клінічній підозрі на дерматофітію (стригучий лишай) огляд під лампою Вуда є важливим методом диференціальної діагностики (але негативний результат не виключає наявність грибкової інфекції). Так, в ході дослідження, виявлене синьо-зелене свічення характерно для деяких видів паразитарних грибів роду Microsporum, зелено-жовте для Trichophyton – найбільш частих збудників дерматомікозу. Для постановки діагнозу додатково також може проводитися: • мікроскопія зішкрібу поверхні ураженої ділянки шкіри, волосся, для лабораторного підтвердження наявності паразитарних грибів • культуральний аналіз для визначення точного виду паразитарного гриба (наприклад, при великому поширенні, ураженні волосистої частини голови)»

Як лікувати лишай у дітей

Тактика лікування залежить від: 1. Типу процесу 2. Ступені поширеності 3. Віку та інших індивідуальних показників дитини. Фахівці KinderKlinik працюють за найсучаснішими клінічним протоколам, підбираючи для малюків найефективніші і щадні методи лікування. Ніяких плям зеленки, застарілих рецептів мазей та інших нераціональних рекомендацій. Тільки індивідуальний підхід, препарати з доведеною ефективністю і швидкий результат. [ask pos=”left” width=”240″ id=”886″ button=”Записатись”]Потрібна консультація?[/ask]

Як записатися на прийом

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру цілодобово відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас і будьте здорові

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Дерматология

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.