Що повинен вміти малюк у 8 місяців?

Ваша дитина так швидко росте і розвивається, що часом ми не встигаємо встежити як чергові повзунки стали йому малі, а колишні іграшки вивчені вздовж і поперек. Особливу увагу батьки звертають на моторні навички малюка — коли став тримати голову, вперше сів, почав вимовляти окремі склади та інші вміння. Крім того, навички малюка є важливим маркером для педіатра. За ним лікар відстежує моторне і когнітивний розвиток дитини, роблячи відповідні висновки. Однією з ключових контрольних точок є вік 8 місяців. Малюк активно росте і соціалізується, вже обзавівся 2-4 зубіками, проявляє характер, дізнається членів сім’ї, отримує в прикорму «дорослі» продукти. Про те, якими навичками повинна володіти малюк у віці 8 місяців, розповість фахівець, доказовий педіатр KinderKlinik.

Коментар фахівця

Перше питання, яке педіатр задає батькам малюка старше 2 місяців «Що вміє ваша дитина?». Звичайно, важливо пам’ятати, що кожна дитина розвивається індивідуально, однак існує ряд ознак «маркерів», характерних для кожного окремого віку. У віці 8 місяців дитина:

  • У віці 8 місяців дитина цікавиться своїм відображенням у дзеркалі, посміхається йому, шукає поглядом потрібний їй предмет, виражає мімікою подив та цікавість при вигляді нових предметів.
  • Іграшками займається довго і по-різному діє ними. Наслідує діям дорослого з іграшками (штовхає,стукає, виймає,складає тощо).
  • Добре п’є із чашки.
  • Повзає на животику (по-пластунськи, як тюлень). Самостійно сідає, сидить, лягає; підтримуючись за опору руками, сама підтягується та встає, стоїть, опускається; переступає ніжками, тримаючись за бар’єр.
  • На запитання «де?» знаходить декілька предметів у різних місцях, незалежно від постійного місця розташування в домі.
  • Знає своє ім’я та оглядається на оклик, ясно вимовляє звуки ба-ба, ма-ма, да.
  • При відповвідному вихованні показує ручками «до побачення», «ладушки», киває головою показуючи згоду «так», заперечення «ні».
  • Спостерігає за діями інших дітей, сміється.

Гарною практикою також є ведення щоденника розвитку дитини. Батьки можуть завести окремий блокнот, в який будуть вписувати дату появи моторних і мовних навичок дитини. Цей збірник стане цікавим фрагментом історії, а й відмінною підмогою для педіатра.

Можливості KinderKlinik

Педіатри KinderKlinik з радістю допоможуть вашому малюкові рости здоровим і щасливим. У клініці створені всі умови для спостереження за розвитком малюка: лабораторія з повним комплексом досліджень, сучасне обладнання для ультразвукової та функціональної діагностики. Лікар детально огляне малюка, при необхідності складе перелік лабораторних або інструментальних обстежень, а також проконсультує з приводу необхідного обсягу вакцинації. Це важливо! Крім візитів в клініку, ви також можете запросити фахівця додому для огляду і проведення вакцинації. У зручний для вас день ми доставимо необхідні вакцини із суворим дотриманням температурного режиму (для транспортування ми використовуємо сумки-холодильники з Термоіндикатори). Крім вакцинопрофілактики для дитини, дорослі члени сім’ї також можуть пройти вакцинацію (наприклад, проти дифтерії та правця, пневмокока, кору, менінгокока та ін.). Також ви можете в будь-який час доби звернутися за допомогою в KinderKlinik: для вас, у відділеннях по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16 працює дитячий стаціонар * і цілодобова лабораторія. Досвідчені лікарі в найкоротші терміни з’ясують причину і допоможуть вашому малюкові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

[ask pos=”left” width=”240″ id=”378″ button=”Записатись”]Потрібна консультація?[/ask] Як записатися в KinderKlinik

Запишіться на прийом до фахівця або на обстеження через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними номерами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Диагностика

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.