Перша допомога при гострій алергічної реакції

Напевно ви чули про ситуації, коли після контакт із комахою, новим продуктом або хімічним подразником місце контакту почервоніло, збільшилася в розмірах в кілька разів, а сам потерпілий чи не втрачав свідомість до приїзду лікаря. Якщо так — ви зіткнулися з клінічною картиною гострої алергічної реакції. Це надмірно різка і стрімко прогресуюча реакція організму на алерген ззовні, від якої не застраховані ні дорослі, ні діти. Дізнайтеся, як розпізнати гостру алергічну реакцію у дитини й чому важливо своєчасно звернутися за допомогою до фахівця від експерта KinderKlinik, дитячого анестезіолога-реаніматолога, Олени Шевченко.

Коментар фахівця

Гостра алергічна реакція є алергічною реакцією негайного типу. У відповідь на потрапляння в організм чужорідного білка (алергена-провокатора) відбувається масивний викид біологічно активних речовин — медіаторів. В результаті, в місці контакту відбувається застій рідини в мікроциркуляторному руслі, що приводить до швидкого наростання набряку. Подразником може стати будь-яка речовина, починаючи від отрути комах (наприклад, бджіл, шершнів), до харчових продуктів (найчастіше — арахіс, морепродукти та ін.).

Як проявляється гостра алергічна реакція у дитини

Після контакту з алергеном дитина може поскаржитися на:

  • Занепокоєння
  • Слабкість, запаморочення
  • Задишку з утрудненням дихання на видиху
  • Швидко наростаючий набряк слизових або м’яких тканин

У чому небезпека гострої алергічної реакції

Внаслідок швидкого зниження артеріального тиску дитина може втратити свідомість. Однак головна небезпека ангіоневротичного набряку полягає в розвитку дихальної недостатності. Збільшені м’які тканини можуть механічно перекривати доступ повітря в дихальні шляхи, а розвивається в деяких випадках бронхоспазм приводить до розвитку дихальної недостатності. Саме тому, при перших симптомах батькам дитини необхідно негайно звернутися за допомогою до лікаря.

Невідкладна долікарська допомога

  1. Викликати бригаду швидкої допомоги або звернутися до чергових фахівцям KinderKlinik
  2. Негайно припинити надходження алергену в організм (витягти жало комахи, змити алерген і т.д.)
  3. Спростити доступ кисню: розстебнути комір одягу, відкрити вікна
  4. Якщо дитина скаржиться на запаморочення — вкладіть дитину на спину з піднятими нижніми кінцівками
  5. Заспокоїти дитину і чекати кваліфіковану допомогу

Можливості KinderKlinik

У KinderKlinik створені всі умови для допомоги малюкам з гострою алергічною реакцією. У будь-який час доби ви можете звернутися за допомогою до дитячого стаціонару *. Чергові лікарі оперативно проведуть комплексний огляд, проведуть діагностику (при стаціонарі працює власна лабораторія) і складуть план подальшого ведення пацієнта і стабілізації його стану. Для визначення причини виникнення такої імуної відповіді рекомендовано пройти обстеження у дитячого алерголога. Лікар ретельно збере анамнез, проведе необхідні дослідження (в арсеналі клініки є повний спектр панелей для виявлення алергенів) і складе подальшу тактику ведення (консервативна терапія, АСІТ-терапія і т.д.).

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

[ask pos=”left” width=”240″ id=”886″ button=”Записатись”]Потрібна консультація[/ask] Як звернутися за допомогою в KinderKlinik

Якщо ви зіткнулися з гострим приступом алергії у дитини — в будь-який час доби зверніться за допомогою до чергових фахівцям дитячого стаціонару KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 або вул. Деміївська 16. Ми піклуємося про вас без перерв і вихідних. Для запису на плановий огляд до дитячого алерголога залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або запишіться за вказаними номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант контакт-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Перша допомога

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.