Сірчані пробки та як з ними боротися

Увага! Шок-контент! Лікар-отоларинголог стверджує — чистити вуха не можна! Якби ми писали сенсаційні заголовки, то сьогодні він був би саме такий. «Чистити вуха палички дійсно не можна — застерігає фахівець KinderKlinik». Чому не можна? Давайте розбиратися разом з дитячим отоларингологом Ольгою Коберник.

Коментар фахівця

Сірка — це природний бар’єр від інфекцій. При чищенні, часто вата з паличок залишається всередині вуха. При цьому, в процесі чистки сірка не видаляється, а навпаки, ущільнюється в слуховому проході, і може сформувати пробку. Крім того, часта чистка подразнює шкіру слухового проходу, пересушує його. У свою чергу це може призвести до надмірного лущення шкіри й до подальшого формування сірчаної пробки. Як же позбавлятися від зайвої сірки? Коли людина їсть або говорить, рухи нижньої щелепи просувають вушну сірку до зовнішнього краю раковини. Саме ця кількість сірки є надлишком, і її можна делікатно видалити. Як перевірити, чи є сірчана пробка у вусі? Щоб перевірити, чи немає сірчаних пробок — зверніться до лікаря, бо ви можете і не відчувати, що в слуховому проході формується пробка. Тільки після душу можна відзначити відчуття шуму і закладеності у вусі. Іноді це відчуття може супроводжуватися запамороченням або головним болем. В цьому випадку не зволікайте з візитом до кабінету ЛОР-лікаря. Спеціаліст проведе огляд за допомогою отоскопа і дасть вичерпний висновок. Вуха — делікатній і складний орган, тому їх гігієна — це складний процес. Дрібниць в цьому питанні не буває, як і в усьому, що стосується нашого здоров’я.

Будьте здорові Ваш оториноларинголог Ольга Коберник

Діагностичні можливості KinderKlinik Для оцінки стану ЛОР-органів, в KinderKlinik доступні наступні діагностичні процедури: • Тимпанометрія — неінвазивне дослідження, в ході якого лікар оцінює стан барабанної перетинки, може виявити наявність рідини або запального процесу в порожнині середнього вуха. • Ендоскопічне дослідження вуха з фотофіксацією — малоінвазивне дослідження, в ході якого лікар оцінює стан слухового проходу, цілісність барабанної перетинки, наявність стороннього тіла. • Ендоскопічне дослідження носогорла — це інструментальне дослідження проводиться для оцінки стану слизової носогорла, виявлення стороннього предмета, визначення ступеня аденоїдних вегетацій і інших станів.

[ask pos=”left” width=”240″ id=”886″ button=”Записатись”]Потрібна консультація?[/ask] Як записатися на діагностику і прийом

Запишіться на діагностику і прийом до фахівців KinderKlinik через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші ЛОР-захворювання

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.