Проколювання вух у KinderKlinik
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
Як пов’язані відвідування дитячого колективу і виражений свербіж шкіри голови? Багато батьків не замислюючись дадуть відповідь — інфікування вошами! Але те, що ці дрібні комахи практично непомітні, не означає, що вони не несуть небезпеки. Дитина стає неспокійною, при розчісуванні шкіри може занести інфекцію брудними руками, а підлітки з педикульозом часто переживають потужний психоемоційний потрясіння, аж до розвитку фобій. Про заходи профілактики педикульозу й особливості лікування цього захворювання розповість педіатр KinderKlinik Марія КРЕПАК.
Педикульоз — це захворювання волосся і шкіри, яке викликане вошами. Існує кілька підтипів цих комах: головні, лобкові й платтяні. У 98% випадків педіатр стикається саме з випадками головного педикульозу.
Крім психологічного дискомфорту, свербежу та неприємних відчуттів ці маленькі комахи можуть бути переносниками збудників висипного тифу, волинської лихоманки й поворотного тифу. Ці небезпечні інфекції вимагають тривалого стаціонарного лікування. Крім того, при розчісуванні місць укусів, виникають високі ризики вторинного інфікування зони расчеса.
Слід розповісти дітям про необхідність профілактики педикульозу і навчити їх ретельно дотримуватися цих простих правил: • Не обмінюватися особистими речами (одяг, капелюх, гребінці, рушники) в колективі з іншими дітьми; • дотримуватися правил особистої гігієни й підтримувати власне житло й одяг в чистоті; • в організованих колективах періодично влаштовувати перевірки з метою раннього виявлення зараження (огляд волосистої частини голови на предмет наявності яєць і живих особин);
Існує кілька способів боротьби з педикульозом за допомогою: • Механічного видалення вошей і гнид з волосся за допомогою вичісування, остригання або гоління • Фізичних методів: застосовується для одягу і постільної білизни. Проводиться чистка. кип’ятіння, прасування або обробка в спеціальній дезкамері; • Хімічних методів: використовуються спеціальні препарати, направлено знищують вошей і гнид (педікульоціди). Але важливо пам’ятати, що препарати заборонені у використанні для дітей віком молодше 5 років, вагітних і годуючих грудьми жінок, людей з пошкодженою шкірою внаслідок алергії або механічної травми. Це важливо! Улюблений народний спосіб видалення вошей за допомогою агресивних хімічних сполук за типом гасу, дусту і подібного категорично заборонений! Речовини мають різкий запах, можуть спровокувати опіки шкіри та дихальних шляхів, запустити порушення в роботі органів і систем дитячого організму.
При виявленні у дитини такої делікатної, але екстреної до вирішення проблеми негайно зверніться до фахівця для підбору лікування і контролю перебігу захворювання. Важливо пам’ятати, що деякі діти гостро реагують на екзопаразітарні інфекції, що може спровокувати розвиток фобій і неврозів. У цьому випадку дитині може знадобитися консультація дитячого психолога. Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.
Підпишіться на наші новини.
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
Зригування – це явище, що присутнє у 80% діток і поступово проходить до одного року. Найбільш інтенсивно проявляється у віці до 3 місяців. Основні ...
Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.