Гострий тонзиліт: як розпізнати й допомогти дитині

Біль в горлі, утруднення ковтання, відмова від їжі й води, різке і стійке підвищення температури тіла — всі ці симптоми відносяться до гострого тонзиліту, або, як ми звикли називати його — ангіни. У стаціонарі KinderKlinik, наші фахівці достатньо часто стикаються з важким перебігом цього захворювання — знімають інтоксикацію, нормалізують рівень ацетону та температуру тіла, підбирають ефективне лікування. Про симптоми, причини виникнення патології, і станах, при яких необхідно негайно звернутися за допомогою до лікаря розповість педіатр KinderKlinik Світлана Сафтюк.

Коментар експерта

Розпізнати гострий тонзиліт досить просто:

  • Дитина скаржиться на біль в горлі й утруднення ковтання
    • Глоткові мигдалини збільшені, виступають за піднебінні дужки
    • На мигдалинах може бути наліт у вигляді білястих пластів або пробок
    • При обмацуванні збільшені групи лімфатичних вузлів

Залежно від етіології гострого тонзиліту (бактеріальної, вірусної або грибкової природи збудника) залежить своєчасне і цілеспрямоване лікування, профілактика можливих ускладнень.

Також існує ряд симптомів, при появі яких необхідно якомога швидше звернути на огляд до лікаря:

  • підвищення температури тіла у дитини більше 39.0 С, яка погано знижується після прийому жарознижувальних препаратів;
    • блювота, скарги на болі в животі;
    • загальна слабкість, сонливість дитини, відмова від їжі й пиття, особливо у дітей молодшого віку
    • відмова від грудей або пляшечки у новонароджених;

Якщо ви помітили у дитини хоча б один з перерахованих симптомів — негайно зверніться за консультацією до педіатра. У дітей, особливо грудних, на тлі інтоксикації й при відмові від пиття, дуже швидко наростає зневоднення. Вказати на втрату рідини в першу чергу може відсутність сечовипускання більш ніж за 3 години. Поєднання інтоксикації й зневоднення може спровокувати підвищення рівня ацетону крові, що своєю чергою призведе до необхідності госпіталізації.

Визначення тактики лікування

При огляді, часто неможливо достовірно визначити збудника тонзиліту. На щастя, в KinderKlinik створені всі умови для оперативної діагностики будь-яких форм запалення мигдалин. Після огляду лікар призначає лабораторні тести: важливо відзначити, що в відділенні KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 цілодобово працює власна лабораторія.

Для визначення тактики ведення пацієнта лікар виконує наступні обстеження:

  • Загальний аналіз крові — зрушення лейкоцитарної формули допоможе визначити бактеріальну або вірусну природу захворювання.
    • Експрес-тест на стрептокок групи A — цей мікроорганізм є найбільш поширеним збудником бактеріальних тонзилітів. Крім ураження мигдалин, стрептокок провокує аутоімунне ураження суглобів, серця і нирок. Тільки своєчасне виявлення правильно розпочата антибіотикотерапія можуть запобігти розвитку ускладнень.
    • Експрес-тести на виявлення аденовірусу та інших вірусних інфекцій — якщо після розшифровки аналізу крові виявлено запалення вірусної природи — рекомендовано виконати експрес-тести на виявлення збудників вірусних тонзилітів. У KinderKlinik доступні всі типи експрес-тестів для виявлення вірусних інфекцій.
    • Визначення ацетону сечі — на тлі інтоксикації й зневоднення у дитини може підвищуватися рівень ацетону — токсичного продукту обміну. Щоб попередити розвиток циклічної блювоти й вберегти дитину від втрати ще більшого об’єму рідини достатньо провести цей простий тест і при необхідності почати інфузійну терапію.
    За результатами зовнішнього огляду та вивчення результатів лабораторної діагностики, лікар приймає рішення про подальшу тактику ведення пацієнта. Залежно від тяжкості стану, це може бути як амбулаторне ведення, так і стаціонарна терапія (усунення зневоднення, введення антибіотиків і жарознижуючих препаратів).

Важливо відзначити, що ви можете звернутися за допомогою до дитячого стаціонару * KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16 в будь-який час. Черговий лікар проведе комплексний огляд, виконає необхідні дослідження і складе тактику ведення пацієнта.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

[ask pos=”left” width=”240″ id=”886″ button=”Записатись”]Потрібна консультація?[/ask]
Як звернутися за допомогою

Запишіться на прийом до фахівця в будь-яке зручне відділення KinderKlinik, або зверніться за допомогою до чергового лікаря у дитячий стаціонар в будь-який час доби. Зв’яжіться з цілодобовим контакт-центром за вказаними телефонами:
0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Статті

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.