Чи потрібно допаювати дитину

Одним з предметів вічного спору батьків малюка першого року життя є питання «чи потрібно допаювати малюка?». Кожна сторона наводить безліч аргументів, починаючи з «літо, спекотно, дитині потрібно більше рідини» закінчуючи «привчиться пити з пляшечки — відмовиться від грудей». Розгорнуту і просту відповідь на це питання дасть експерт KinderKlinik, педіатриня Дарина Панфілова.

Коментар експерта

Це питання часто задають собі батьки, починаючи з перших місяців життя малюка. Відповідь досить проста: точно не потрібно допаювати малюка до 6 місяців, а ось після можна. Саме така позиція Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Давайте ж розберемося чому.

Чому не потрібно допаювати малюка до 6 місяця життя

Дитина, який знаходиться на винятковому грудному вигодовуванні то не потребує допоювання. Весь необхідний обсяг рідини дитина отримує під час годування, адже молоко складається на 80-90% з води. Також діти, які перебувають на штучному вигодовуванні не потребують допоювання, адже об’єм рідини для розведення суміші передбачає потребу дитини. Крім того, у раннього нераціонального допоювания може надати несподіваний ефект. Допоювання водою може привести до значного зниження лактації. Внаслідок задовільнення потреби рідини дитина рідше просить груди й висмоктує менше молока. У відповідь на зниження «запиту», організм матері починає виробляти гормони, що пригнічують лактацію.

Виняток з правила

Якщо малюк захворів, і не важливо це ГРВІ з температурою або кишкова інфекція, лікар призначає спеціальні розчини для випоювання. Дитячий організм легко втрачає воду і мінеральні солі, що призводить до швидкого зневоднення. На тлі зневоднення може розвинутися невідкладний стан – підвищення рівня ацетону з супутньою інтоксикацією. У цьому випадку потрібна екстрена госпіталізація.

Коли починати допаювати

Додаткову рідина дитині починають давати з моменту ведення прикорму. Можливо, спочатку вона від неї відмовиться. Це означає, що малюкові поки вистачає молока, але пропонувати водичку можна далі.

Можливості KinderKlinik

Якщо у вас виникають питання по догляду за малюком, ви стурбовані чи вистачає йому молока або просто хочете поспілкуватися з сучасними доказовими лікарями — зверніться в KinderKlinik. Наші педіатри завжди готові розгорнуто відповісти на будь-які ваші питання, ретельно оцінити стан здоров’я малюка і дати вам вичерпні рекомендації.

[ask pos=”left” width=”240″ id=”886″ button=”Запитати у лікаря”]Маєте питання?[/ask] Як записатися на прийом

Запишіться до лікаря через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними номерами телефонів:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Педіатрія

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.