Аденоїди у дитини: міфи та реальність

Однією з частих причин звернення батьків до ЛОР-лікаря є скарги на сон з відкритим ротом у дитини, гугнявість, закладеність носа і часті застуди. Всі ці ознаки вказують на розростання аденоїдних вегетацій або аденоїдів. З цієї статті ви дізнаєтеся, чому для організму важливі ці тканини, як допомогти дитині та в яких випадках варто вирішуватися на хірургічне втручання.

Аденоїди: для чого потрібні, чому важливі

Детально про будову і призначення аденоїдів, розповість експерт KinderKlinik, дитячий отоларинголог Ольга Коберник: «Почати варто з того, що аденоїди властивий і дуже важливий для дитини орган імунної системи. Це непарна мигдалина в слизовій оболонці глотки, яка густо пронизана лімфоїдною тканиною. Мигдалина допомагає маленькому організму надбати власний імунітет, контактуючи з різними бактеріями й вірусами. Сьогодні є безліч наукових публікацій, в яких дослідники відзначають важливу роль мигдалини у формуванні імунітету дитини. Тому, мета нашої роботи — зберегти цей орган для повноцінного формування імунітету і подальшого розвитку організму малюка. Помилкою є вважати терміни «аденоїдні вегетації» і «аденоїдит» тотожними. Аденоїдні вегетації або збільшення глоткової мигдалини, спочатку можуть мати фізіологічний характер. В майбутньому, під дією певних факторів, аденоїдні вегетації можуть здобувати стійкі патологічні зміни та активно розростатися. І потім, приєднання вторинної інфекції спричиняє розвиток запалення і хронізації процесу. З лікування аденоїдиту: гіпертрофія аденоїдних вегетацій дійсно в деяких випадках вимагає хірургічного втручання, але є стани, які піддаються консервативному лікуванню.»

Діагностика і лікування аденоїдів у дитини

Для оцінки ступеня розростання тканин аденоїдів проводиться загальний огляд та ендоскопічне дослідження носоглотки. За допомогою гнучкої трубки, оснащеної відеокамерою і власним джерелом світла, лікар оцінює ступінь і характер розростання вегетацій, стан оточуючих органів і тканин. Після дослідження лікар складає для дитини індивідуальну схему лікування, в залежності від тяжкості стану та індивідуальних показань.

[ask pos=”left” width=”240″ id=”886″ button=”Запитати у лікаря”]Є питання?[/ask]

Як записатися до фахівця

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або ж зверніться за вказаними номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання, що цікавлять і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші ЛОР-захворювання

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.