Проколювання вух у KinderKlinik
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
З настанням літа однією з найактуальніших проблем у дітей раннього віку є попрілості або «пелюшковий» дерматит. Про те як зберегти шкіру малюка здоровою розповість педіатр KinderKlinik, фахівець зі стажем більше 23 років, Шульгіна Олена Володимирівна.
Лікар веде прийом пацієнтів у відділенні за адресою вул. Вишгородська 45/2. Крім очного прийому, в цьому підрозділі представлений «Чесний стаціонар» і цілодобова лабораторія. Ми дбаємо про ваше здоров’я без перерв і вихідних.
Шкіра у малюків, особливо першого року життя, дуже чутлива і більш схильна до впливу різних зовнішніх подразників. Фізіологічною особливістю в цей період є високий вміст води в тканинах і відсутність повноцінного захисного шару. Ризик розвитку дерматологічної патології підвищується при наявності у дитини схильності до алергії, надмірної ваги, індивідуального розташування судин, соматичних захворювань.
Основні причини виникнення попрілостей:
1. Контакт з одягом і підгузниками.
2. Перегрів.
3. Надмірна вологість в природних складках шкіри.
4. Подразнююча дія калу і сечі (змінюється рН шкіри).
5. Зміна мікрофлори шкірних покривів.
Всі ці фактори призводять до появи змін на шкірі, які можуть бути не відразу помічені батьками.
Попрілості мають 3 ступеня тяжкості
Перша: незначні почервоніння в області природних складок (пахові і пахвові області; шия, нижня частина живота, стегнові складки). Малюк при цьому спокійний. Сон і апетит не порушені.
Друга: почервоніння наростають, приєднуються мікротравми шкіри у вигляді «тріщин», які знаходяться в глибині складок. Дитина починає відчувати дискомфорт, стає примхливим. Як правило, цю стадію і помічають батьки.
Третя: гіперемія поширюється поза складок, шкіра стає набряклою, ерозії ( «тріщинки») починають мокнути. У цей період дуже часто приєднуються вторинні інфекції мікробної або грибкової етіології. На шкірі можуть виникати виразки, «гнійники» і «бульбашки». Ці прояви викликають свербіння і різке занепокоєння у дитини. Сон і апетит порушені.
Якщо вчасно звернути увагу на подразнення шкіри, особливо в області підгузника, то розвиток попрілостей другої і третьої стадії можна легко попередити.
Профілактика «пелюшкового» дерматиту зовсім не складна:
1. Необхідно забезпечити правильний догляд за шкірою:
• ретельно підмивати малюка, після чого дбайливо «промакувати» шкіру особливо в області складочок;
• проводити часті «повітряні» ванни. У літній сезон до 5-6 разів на добу по 30-40 хвилин;
• індивідуально підібрати засоби гігієни та догляду за шкірою, розглянути зміну марки підгузників;
• обмежити використання вологих очисних серветок.
2. Забезпечити комфортні зовнішні умови перебування малюка:
• підтримувати оптимальний температурний режим і нормальну вологість в приміщенні з регулярними провітрювання і вологими прибираннями;
• виключити перегрів;
• замінити синтетичну білизну на більш м’які бавовняні тканини;
• використовувати безпечну побутову хімію для прання дитячих речей.
3. Застосовувати гігієнічні лікувальні засоби, які зменшують роздратування шкіри і сприяють її природному відновленню (емоліенти і препарати на основі декспантенола).
[ask pos=”left” width=”240″ id=”886″ button=”Дізнатись у лікаря”]Маєте питання?[/ask]
Симптоми попрілостей або «пелюшкового» дерматиту часто бувають провісниками більш серйозних захворювань шкіри у дитини. Тому своєчасно оцінити стан здоров’я вашого малюка і підібрати адекватне лікування зможе тільки дитячий лікар.
Запишіться на консультацію до фахівців KinderKlinik через форму зворотного зв’язку на сайті або за телефонами:
0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75
Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.
Звертайтеся до нас, і будьте здорові.
Підпишіться на наші новини.
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
Зригування – це явище, що присутнє у 80% діток і поступово проходить до одного року. Найбільш інтенсивно проявляється у віці до 3 місяців. Основні ...
Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.