Родимки в особливих місцях у дітей: що це і як з ними поводитися?

Нарешті ми дочекалися теплих днів та яскравого сонечка! Насолоджуючись сонячними ваннами, не варто забувати про своє здоров’я і робити це правильно. Йдеться про актуальне в сонячний час питання — про родимки. А в цій статті ще й про родимки з особливим розташуванням. Що це за родимки, і як з ними поводитися — розповідає дитячий дерматолог KinderKlinik Ніна Прищепа. Давайте приділимо увагу особливим місцям розташування новоутворень (це правильна назва «родимок») на тілі дитини. Це важкодоступні або приховані від ока ділянки тіла, словом, ті, на які ми не звертаємо або не можемо звернути увагу: шкіра волосистої частини голови, слизові оболонки, нігтьові пластинки, шкіра стоп та долоней. [ask pos=”left” width=”240″ id=”886″ button=”Записатись”]Потрібна консультація дерматолога?[/ask] Які ж особливості родимок, розташованих в таких місцях?

  1. На цих ділянках ми не можемо помітити появу або зміну новоутворення, тому що вони приховані волоссям, на стопах, у вухах, на статевих органах і слизових — ми рідко спеціально оглядаємо ці зони. А часто просто не звертаємо уваги.
  2. Дуже важливо знати, що новоутворення цих особливих зон, оскільки вони мають анатомічні особливості, відрізняються від класичних представників своїх побратимів, розташованих на відкритих та доступніших ділянках. Ці особливості і нюанси зможе оцінити тільки лікар, провівши очний огляд і дерматоскопію.
  3. Найчастіше батьків лякає чорний колір родимок. Колір не обов’язково може бути чорним або коричневим, часом рожевий колір утворення на волосистій частині голови або нігтьовій пластинці може бути вельми несприятливою ознакою — це може свідчити про безпігментну меланому або плоскоклітинний рак. На щастя, плоскоклітинний рак шкіри у дітей не зустрічається.
  4. Крім того, на цих ділянках шкіра частіше піддається механічним навантаженням і травматизації. Волосиста частина голови — гребінці, фен, а в більш старшому віці — фарбування, хімічні завивки, пілінги шкіри голови, у чоловіків — гоління і стрижки машинкою. На стопах — як мінімум, постійне механічне навантаження вагою тіла, тертя взуття, активні заняття спортом значно підсилюють навантаження на шкіру в цих місцях. Долоні рук — завжди відкрита частина тіла, найбільш схильна до агресивних факторів навколишнього середовища і травматизації.

Тому, дорогі батьки, приділіть увагу і виберіть час, щоб показати доктору родимки Вашої дитини, особливо, якщо вони знаходяться в місцях, перерахованих вище! Дерматолог проведе діагностику і розповість про найбільш правильну тактику в кожному конкретному випадку. Лікарі KinderKlinik, незважаючи на карантин, працюють в штатному режимі. Якщо Вашій дитині потрібна допомога — приходьте до нас на прийом! Для Вашої зручності наші лікарі виїжджають додому. Звертайтеся, і будьте здорові! Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за цілодобовими телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Статті

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.