
Для чого потрібен огляд ортопеда дітей першого року життя
Не всі батьки розуміють, навіщо новонародженому потрібен профілактичний огляд ортопеда. Про те, яких захворювань можна запобігти завдяки плановим оглядам, ...
Ендоскопія носа та вух вважається золотим стандартом в медицині. Але так вже склалося, що це обстеження роблять далеко не всі лікарі. Дитячими лорами така діагностика, як правило, не проводиться, її виконують зазвичай тільки дорослі лікарі. А KinderKlinik пропонує вам унікальну послугу — наші отоларингологи проводять ендоскопічне обстеження носа та вух діткам.
Що дає ендоскопічний огляд носа та вух? Обстеження дозволяє виявити на ранній стадії патології носа і вух і, відповідно, вчасно почати лікування. Така діагностика дозволяє:
В KinderKlinik обстеження проводяться на сучасному обладнанні — використовується ендоскоп і ендоскопічна цифрова відеокамера Firefly виробництва США. Ендоскоп являє собою трубочку, в якій є найтонше оптоволокно. Вона з’єднується з цифровою відеокамерою, яка виводить зображення і навіть відео на монітор комп’ютера. Тому все, що відбувається всередині носа і вух можуть побачити на моніторі і лікар, і пацієнт.
Ендоскопія носа дітям проводиться у кабінеті отоларинголога під час консультації чи як окрема послуга. Вона включає такі етапи:
Коли проводиться ендоскопія носа дитині, лікар оцінює такі показники:
Щоб ендоскопія ЛОР-органів дітям пройшла максимально комфортно та була інформативною, під час процедури дитина має спокійно сидіти із закинутою головою. Кожну дію лікар контролює за рахунок камери, а також враховує реакцію дитини, намагаючись проводити дослідження якомога делікатніше. На дослідження з ендоскопом може направити педіатр.
Ендоскопічне дослідження носоглотки дитині відноситься до неспецифічних методів діагностики, тому особливо ретельної чи складної підготовки не потрібно. Рекомендується обмежити вживання їжі та пиття за 2-3 години до процедури.
Перед тим, як буде зроблено ендоскопію носа у дітей, ви повинні обов’язково розповісти лікарю, чи відзначалася раніше підвищена чутливість та болючість у ЛОР-органах дитини.
Якщо раніше маленькому пацієнтові не робилася місцева анестезія, лікар виконає пробу наявність алергічної реакції. Він нанесений мінімальну кількість анестетика на невелику ділянку слизової оболонки носа і поспостерігає протягом 5-10 хвилин. Якщо з’явився алергічний набряк, можна розпочинати дослідження. Ендоскопія гортані дітям, як та інших ЛОР-органів, без знеболювання не проводиться, т.к. це може спричинити сильний дискомфорт пацієнта та спотворити результати. У клініці для дітей та їхніх батьків KinderKlinik ми використовуємо лише безпечні та сертифіковані знеболювальні засоби.
Ендоскопія носоглотки дітям здається чимось страшним, тому підготовка більшою мірою зводиться до того, щоб заспокоїти юного пацієнта, розповісти йому, як все минеться і що він відчуватиме. Забравши страх перед невідомістю, лікар допомагає дитині легше пройти обстеження.
Ендоскопія ЛОР-органів у дітей відноситься до інформативних та безпечних типів дослідження. Зазвичай вона приносить дискомфорту і викликає ускладнення. Неприємні наслідки бувають, якщо під час обстеження дитина рухається або починає чинити опір. Зазвичай це може призвести до невеликої носової кровотечі або появи малої кількості сукровиці. Серйозних травм виключено.
У яких випадках потрібна ендоскопія носа та вух? Якщо у дитини:
Переваги ендоскопічного обстеження носа та вух:
Ендоскопія носа в дітей віком немає абсолютних протипоказань. Вона добре переноситься та не шкодить організму. Однак процедура не виконується, якщо дитина має алергію на знеболюючий препарат.
Дитячий лікар-отоларинголог KinderKlinik Олена Липовська додала: «Ендоскопічний огляд лор-органів — це прогресивний високоефективний метод дослідження, завдяки якому отоларинголог може побачити патологію, яку не завжди вдається виявити при класичному лор-огляді. Також лікар може показати весь огляд і батькам, які дуже переживають за здоров’я свого малюка».
Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0 800 30 75 75 (цілодобово) 044 390 75 75 (цілодобово) 096 390 75 75 (цілодобово)
Підпишіться на наші новини.
Не всі батьки розуміють, навіщо новонародженому потрібен профілактичний огляд ортопеда. Про те, яких захворювань можна запобігти завдяки плановим оглядам, ...
Коли дитина починає їсти шматочками існує ризик того, що вона може удавитися. Що робити з дитиною, якщо це сталося розповіла лікарка-педіатриня Тетяна ...
Температура у маленьких дітей завжди насторожує батьків, особливо коли вона висока і збити її не виходить. Що ж робити в таких випадках, розповіла головна ...