Проколювання вух у KinderKlinik
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
Плоскостопість – одне з найпоширеніших порушень опорно-рухового апарату у дітей. При плоскостопості склепіння стопи стає плоским – ступня ноги торкається підлоги всією своєю поверхнею, тоді як нормальна стопа прилягає до підлоги лише в трьох місцях: п’ята, зовнішнє ребро і подушечка пальців.
Діти часто народжуються з плоскостопістю, і воно може зберігатися аж до дорослішання дитини. Але зазвичай плоскостопість проходить до 6-річного віку, адже саме до цього часу вже розвиваються склепіння. Лише тільки у кожної 10-ї дитини плоскостопість може зберігатися і в більш старшому віці.
Дитячий лікар ортопед-травматолог, лікар-хірург KinderKlinik Юрій Величко зазначив:
«Фізіологічні особливості розвитку маленьких діток не дозволяють виявити у них плоскостопість. І лише в 3 роки стає чітко зрозуміло, чи є у дитини це порушення. Тому потрібні регулярні огляди лікаря-ортопеда, а в 3 роки особливо важливо показати дитину дитячому ортопеду.
Краща профілактика розвитку плоскостопості – це помірні фізичні навантаження (народні танці, гімнастика, акробатика та ін.)».
Причини виникнення дитячої плоскостопості:
– спадкова схильність;
– рахіт;
– травми стоп, щиколоток;
– підвищені навантаження на ноги (надмірна вага);
– ДЦП або поліомієліт, які викликають параліч м’язів і зв’язок стопи.
[ask pos=”left” width=”240″ id=”886″ button=”Записатись”]Пройдіть консультацію ортопеда[/ask]
Чи потрібне лікування при плоскостопості?
Як правило, дітям, у яких не розвинене склепіння стопи, лікування не потрібно. У більшості дітей воно самостійно проходить з роками.
Однак певні форми плоскостопості лікувати все ж таки потрібно. Наприклад, натяг сухожилля (ахіллового сухожилля), який обмежує рух стопи дитини, може призвести до плоскостопості. У більшості випадків його можна вилікувати за допомогою спеціальних вправ на розтяжку для подовження п’яти.
Рідко у дітей буває дійсно жорстка плоскостопість – стан, який може доставляти біль та / або дискомфорт. Таким дітям важко рухати ногою вгору-вниз або з боку в бік (в щиколотці). «Жорстка» нога може завдавати біль і, якщо її не лікувати, може призвести до артриту. Такий тип плоскостопості рідко зустрічається у новонароджених малюків або дуже маленьких дітей. Найчастіше жорстка плоскостопість розвивається в підлітковому віці.
Симптоми, які повинні насторожити батьків:
– болі в ногах дитини,
– обмеження руху ноги з боку в бік або щиколотки – вгору-вниз,
– деформації колінного суглоба (Х-подібна форма ніг);
– завалені всередину п’яти,
– відсутність нормального відбитка стопи на піску,
– швидке і нерівномірне зношування взуття, особливо з внутрішньої сторони каблука і на підошві;
– зміна ходи дитини – з’являється клишоногість, псується постава.
При таких симптомах слід звертатися до дитячого ортопеда. Після огляду і діагностики, якщо буде необхідно, лікар призначить відповідне лікування.
Звертайтеся до KinderKlinik! І будьте здорові!
Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами:
0 800 30 75 75
044 390 75 75
096 390 75 75
Читайте також: Сколіоз у дітей: чому розвивається і як лікувати
Підпишіться на наші новини.
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
Зригування – це явище, що присутнє у 80% діток і поступово проходить до одного року. Найбільш інтенсивно проявляється у віці до 3 місяців. Основні ...
Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.