Врятуйте наші вуха або як захистити дитину від отиту

5-річна Катя не встигла прокинутися, як одразу ж поскаржилася мамі на біль у вушку. Мама Каті запідозрила недобре, але коли минуло три дні, і доця почала ще й все перепитувати, явно запанікувала. І побігла до лора. Дитячий отоларинголог KinderKlinik Ольга Коберник заспокоїла маму і прописала знеболююче, краплі в ніс і вушко, запевнивши, що при зверненні до лікаря на ранній стадії захворювання боятися нема чого.

З настанням холодів для дітей зростає ризик ГРВІ та інших захворювань, які дуже часто дають такі важкі ускладнення, як отит, пневмонія тощо. Отит може бути дуже небезпечним для дітей, особливо для самих маленьких. Чи можна захистити дитину від отиту та інших ускладнень? І як це зробити? Отит — захворювання, при якому запалюється вухо / вуха дитини. Розрізняють середній, внутрішній і зовнішній отит. Найчастіше зустрічаються середні отити. Варто зазначити, що до 3-річного віку гострим отитом зазвичай вже перехворіла переважна більшість дітей, а якщо бути точним, 90% дітей.

Чому діти часто хворіють отитом? Вся справа в фізіологічній будові євстахієвої (слухової) труби, яка з’єднує вушну порожнину з носоглоткою. У маленьких дітей вона набагато ширше і коротше, ніж у дорослих, — справжні «врата» для мікробів.

Чим небезпечний отит? Отит загрожує такими серйозними ускладненнями, як зниження слуху, запаморочення, парез (ураження) лицьового нерву, менінгіт і навіть абсцес мозку (гнійне запалення тканин мозку). Тому дуже важливо вчасно виявити і пролікувати отит, але ще краще — не допускати його зовсім.

Що допоможе уберегти дітей від отиту?

  • вакцинуйте дитину від гемофільної палички і пневмокока, які є найбільш частими збудниками отитів
  • своєчасно лікуйте ГРВІ, грип та інші захворювання верхніх дихальних шляхів
  • якщо у дитини з’явився нежить, висякати носа треба дуже обережно: при надмірно активному сяканні частина слизу з носа може потрапити всередину слухової труби. Очищайте ніздрі по черзі: спочатку висякайте одну ніздрю, і лише потім — іншу.
  • частіше тримайте немовлят у вертикальному положенні (особливо після годування), щоби не допустити потрапляння рідини в вуха через слухову трубу
  • забезпечте дитині збалансоване і здорове харчування
  • якомога частіше провітрюйте своє житло
  • зміцнюйте імунітет дитини і проводьте загартовуючі процедури (обливайте малюка прохолодною водою в кінці купання, обтирайте вологим рушником після гімнастики; дозволяйте бігати вдома босоніж, хоча б по 20 хвилин в день тощо).

Дитячий отоларинголог Ольга Коберник додала: «Неправильне пірнання також може спровокувати розвиток отиту. Тренер на уроках плавання повинен навчати дитину правильно дихати під час пірнання — і вода не зможе через ніс і слухову трубу потрапляти в порожнину вуха. Важливо відзначити, що нежить у дитини можна лікувати самостійно до 5 днів, а якщо він не проходить, потрібно звернутися до дитячого отоларинголога». P.S. Дівчинка Катя швидко пішла на поправку. Адже її мама вчасно звернулася до лікаря. А дитячий лор KinderKlinik призначила правильне лікування.

PР.S. Мама Каті вирішила зробити все, щоб захистити свою доньку від хвороби: тепер вранці вони роблять зарядку, а після — вологі обтирання. А ще мама Каті записалася в KinderKlinik на вакцинацію доці від пневмокока. А Ви вже вакцинувались? Постарайтеся зробити все, щоби ваша дитина не захворіла, а якщо малюк відчує нездужання — не займайтеся самолікуванням, звертайтеся відразу до лікаря! І будьте здорові!

Читайте також: «Отит пірнальщика» у дітей: чи небезпечно це і як вберегтися?

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Статті

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.