Боремося з вошами

“Не може бути! Ми вчимося в елітній школі, у нас не може бути вошей !!! »(с) Схвильована мама другокласника Єгора

Воші, між тим, не тільки були, але і відмінно себе почували: пустували, пили дитячу кров і відкладали яйця-гниди, розвішуючи їх біля основи волосся. Від їх діяльності у Єгора сильно свербіла і свербіла голова, заважаючи не те, що зосередитися на уроках, а й навіть нормально поспати. З цими симптомами хлопчик і потрапив на консультацію до дерматолога KinderKlinik Олені Різниченко. На жаль, Єгор далеко не перша дитина, якій за останні пару місяців поставлений діагноз педикульоз, тому сьогодні ми напишемо саме про нього.

«Весь фронт під воші. І з люттю шкребе »(с) Я. Гашек

[ask pos=”left” width=”240″ id=”886″ button=”Записатися до лікаря”]У вашої дитини вощі?[/ask]

Багато з нас знайомі з вошами з чуток, з літератури і народної творчості.

І знайомство це тісно пов’язано з війною, окопами, недотриманням правил особистої гігієни. Мати воші – несучасно і соромно … Насправді – ні. На жаль, воші і в 21 столітті живуть-поживають, мігруючи з однієї голови на іншу. Леді і джентльмени, воші – це об’єктивна реальність. Чи не соромно і вимагає, у разі їх виявлення, розголосу (в класі, якщо виявлені у школяра, або в детсадовской групі)!

«Тиф розносить вшак, Точка, і ша!» (С) Л. Кассиль

Хороша новина в тому, що небезпечні захворювання в наш час воші розносять вкрай рідко. Ще одна хороша новина – лікування не складне. Зрозуміло, якщо користуватися спеціально розробленими для лікування педикульозу засобами. Сьогодні в аптечному асортименті в наявність – шампуні, аерозолі та креми (рекомендовані для лікування дітей до 2-х років, вагітних жінок і годуючих мам) на основі перметрина, малатиона, Фенотрін, бензилбензоату. Для покупки не потрібний рецепт, але при лікуванні дитини рекомендуємо все-таки проконсультуватися у дитячого лікаря-дерматолога. Хімія є хімія, з вошами і гнидами вона впорається, але і шкірі (якщо є особливості) може нашкодити. Крім того, непрофесіоналові легко сплутати педикульоз і такі захворювання, як чорна, або біла пьедра, які викликаються грибами роду трихофітон. Особливо на воші схожа біла пьедра.

ВАЖЛИВО: точно дотримуватися інструкції по застосуванню. Як правило, засіб потрібно не тільки нанести на голову, але і певний час з цим засобом на голові посидіти. Зменшувати експозицію (час сидіння з нанесеним на голову засобом) строго не рекомендується. Ризикуєте знищити вошей, але залишити гниди, які, вилупившись і зміцнівши, візьмуться за дитину з новими силами. Після процедури необхідно помити голову і ретельно вичесати волосся густим гребінцем (часто входить в комплект з самим засобом), щоб видалити мертвих і напівживих комах і їхні яйця. Далі повторити процедуру через час, знову-таки, вказане в інструкції.

Лікуємося всією сім’єю. Навіть якщо ви ретельно оглянули голови всіх близьких і ознак вошей не знайшли, це не означає, що одиночне комаха не встигло відкласти десяток-другий гнид. Профілактичне вичісування – справа хороша, але нічого не гарантує. Проводимо повну ревізію всього, з чим контактував дитина. Стираємо в гарячій воді постільну білизну і одяг. Своїм та стерилізуємо гребінця / шпильки. Всі головні убори пропрасовуємо праскою зсередини (або виморожуємо 3-4 години в пластиковому пакеті, в морозилці). Килими ретельно і неодноразово пилососимо. Ворсисту меблі пропрасовуємо праскою. Причому займаємося тотальної прибиранням одночасно з лікувальними процедурами! Кішку, собаку і хом’ячка – не чіпаємо, вони не переносять воші, для них природа придумала бліх.

«Ми, пам’ятаю, наголо стриглися і голову гасом мили» (с) зі спогадів дідуся автора про дитинство

Оскільки проблема вошей супроводжувала людини, мало не з самого зародження homo sapiens, народних засобів накопичилося чимало. Господарське і дустовое мило, гас і дихлофос, оцет і гірчиця, лимонна кислота і чемерічний вода, горілка, сотні їх … Деякі з цих коштів цілком здатні впоратися з вошами, але і, м’яко кажучи, нашкодити здоров’ю дитини – теж здатні. ККД інших – прагне до нуля. Настійно не рекомендуємо ризикувати. Все ж 21 століття на дворі, інтернет, електрокари і сучасна фармакологія додаються.

Профілактика.

Якщо педикульоз виявлено у вашої дитини – попереджаємо керівництво дитячих колективів, в яких він (дитина) бере участь: школи, дитсадки, гуртки, клуби і т.д. Починаємо лікування за описаним раніше алгоритму.

Якщо з’явилася інформація про педикулезе в класі / групі / гуртку …

По-перше, проводимо профілактичну бесіду з дитиною на предмет не змінюватися з друзями / подругами гребінцями, шпильками, шапками, etc. Якщо бесіда вже мала місце бути раніше, нагадуємо.
По-друге, щодня уважно оглядаємо голову дитини. Головна воша може бути, коричневої, сіркою або білою (Гугл картинки в інтернеті). Не чекаємо від вошей стрибків. Всупереч поширеній помилці воші не стрибають, а повзають.
Часто легше помітити гниди. Шукаємо їх біля основи волосся, на найтепліших ділянках голови – біля основи шиї, на тій стороні голови, на якій любить спати дитина, за вухами, біля основи хвостика (якщо дитина носить таку зачіску).

І розчісуємо, розчісували, розчісували …

Будьте здорові!

Але якщо раптом помітили недобре, звертайтеся в KinderKlinik по тел .:

0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Статті

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.