Проколювання вух у KinderKlinik
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
Батьки часто переживають, що малюк не відповідає тим чи іншим параметрам рухового розвитку, заданим в інтернеті. Чи повинна дитина розвиватися за певними нормами? Або її рухова активність може відрізнятися від заданих стандартів і бути індивідуальною? Давайте поговоримо про це з дитячим неврологом KinderKlinik Оксаною Макаровою.
Оксана Вадимівна, чи повинен руховий розвиток дитини відповідати нормам?
Безсумнівно, шкала розвитку малюка — це корисна штука, але дитина не завжди чітко її «виконує», і це не є проблема. А іноді, і таке теж буває, самі батьки трохи «ламають» або «уповільнюють» розвиток свого малюка.
[ask pos=”left” width=”240″ id=”886″ button=”Записатися до невролога”]Чи правильно розвивається ваша дитина?[/ask]
Яким чином?
Зараз розкажу. Я опишу найбільш типові ситуації, які стосуються рухового розвитку малюка. Розглянемо «середню» шкалу розвитку дітей у віці до 1 року. Поговоримо про діток без патології з боку органів і систем.
Почнемо з того, що малюк не знає, що йому ТРЕБА розвиватися. Йому сухо, сито і комфортно. Всі його потреби задоволені. А для розвитку дитині потрібні певні умови. Тільки потрапивши в такі ситуації, і намагаючись вирішити їх, карапуз буде розвиватися.
«Тримає голівку в положенні на животі — 1-2-місячний вік»
Коли ваша дитина не буде цього робити? Якщо ви його не викладаєте на животик або викладаєте на дуже нетривалий час. А ще, якщо на її ручках «царапки», які не дають можливості правильно спиратися, лежачи на животі. Також потрібно в розвитку враховувати ще й вагу дитини: крупному малюкові важче дається підйом головки. Він це зробить, але просто з невеликим запізненням, що теж є нормальним.
«Тримає голівку у вертикальному положенні — 2-3-місячний вік»
А якщо не тримає? Перш за все оцініть, як ви тримаєте свого малюка у вертикальному положенні. Якщо ви весь час підтримуєте йому голову, то, природно, що він не буде тримати її до цього віку. А навіщо? Йому і так зручно, сперся на татову або мамину руку. І чудово. Дуже часто бувають побоювання батьків: «голова відпаде», «хребет зламається». Цього не станеться.
«Перевертається зі спини на живіт — 5-6-ти місячний вік, з живота на спину — 6-7-ми місячний вік»
Що є двигуном у моторному розвитку дитини? Перш за все прагнення і інтерес, а також можливість і необхідність в задоволенні свого інтересу — інтерес бачити більше, інтерес дістати те, що знаходиться поруч. Якщо ваш малюк весь час знаходиться у вас на руках, то йому може бути абсолютно не цікаво перевертатися, оскільки ви самі йому все покажете. Для розвитку дитині потрібно місце і простір. Залишаючись наодинці, карапуз буде намагатися себе розважати, а для цього йому потрібно навчитися робити переворот тощо.
«Сидить посаджений — 7-8 місяців, сідає — 8-9 місяців»
Коли ваш карапуз є щасливим володарем значних щічок і животика, то йому складніше дасться будь-який етап розвитку, особливо той, при якому себе потрібно піднімати. Такі дітки все роблять трохи пізніше. Також я «люблю» ходунки, в які батьки починають садити своїх дітей мало не з 6 місяців, ламаючи тим самим природний шлях розвитку. І в такому випадку малюкові просто не треба намагатися сісти, йому це не потрібно.
«Стає на карачки — 7-8 місяців, повзає — 9-10 місяців»
Чому дитині потрібно повзти? Тому що вона хоче пересуватися вже до тих предметів і речей, які можуть перебувати в різних куточках квартири, щоб помацати їх, засунути по можливості в рот тощо. Також в положенні на карачках набагато зручніше діставати різні речі. Коли з повзанням будуть проблеми? Коли дитину обмежують у пересуванні, побоюючись бруду, домашніх тварин, холодної підлоги тощо. Коли дитина багато часу перебуває в ходунках, малюкові взагалі не цікаво повзати, оскільки він освоїв можливість пересуватися за допомогою відштовхування ніжками від підлоги. І знову ж таки, коли у карапузика велика для його віку вага.
«Піднімається по опорі, стоїть з підтримкою — 8-11 місяців, ходить — 10-12 місяців»
Коли малюк вже повзає, через деякий час він зрозуміє, що деякі цікаві речі для нього в позиції на карачках, як і раніше, залишаються недосяжними. Тому малюк намагається встати на ніжки. Потім намагається робити кроки, а далі намагається ходити при підтримці за ручки і самостійно. Гальмом у вертикалізації і ходьбі знову ж можуть виступати ходунки. Якщо малюк розуміє, що доповзти швидше, ніж намагатися дійти, то з ходьбою теж може статися відстрочка. Не будемо забувати, що ваша дитина вже достатньо доросла і може злякатися, коли падає при спробі ходити, тому може продовжувати повзати. Такі обережні дітки можуть ще довго боятися ходити самостійно і віддадуть перевагу пересуванню, тримаючись за руку мами чи тата.
Оглядаючи малюка будь-якого віку, я беру до уваги безліч чинників, які можуть впливати на його розвиток. Адже кожен малюк унікальний, а сім’я — це маленька окрема держава зі своїми правилами і принципами.
Тому не переживайте, все у вашої дитини відбудеться вчасно.
Зростайте із задоволенням, і будьте здорові!
Читайте також: Нервовий тик у дитини: хто винен і що робити?
Підпишіться на наші новини.
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
Зригування – це явище, що присутнє у 80% діток і поступово проходить до одного року. Найбільш інтенсивно проявляється у віці до 3 місяців. Основні ...
Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.