ВООЗ розповіла, як захистити дитину від ожиріння

Ожиріння — проблема сучасного суспільства, з якою багато хто стикається ще в ранньому дитинстві. До того ж, за даними ВООЗ, діти з надмірною вагою схильні до ожиріння у зрілому віці, і у них з більшою ймовірністю з’являться такі небезпечні хвороби, як діабет і серцево-судинні захворювання. Ось чому світові співтовариства охорони здоров’я намагаються застерегти батьків і захистити здоров’я дітей, випускаючи рекомендації про те, як зберегти здоров’я малюка.

І хоча раніше подібні рекомендації були розраховані на дітей старшого віку, з огляду на те, що в останні роки ожиріння стрімко поширюється серед маленьких дітей, Агентство ООН з охорони здоров’я вперше випустило свої керівні принципи з фізичної активності і сну для дітей у віці до 5 років. Рекомендації розраховані на різні вікові групи: діти до 1 року, діти 1-2 років і діти від 3 до 4 років.

Нові керівні принципи для дітей молодшого віку засновані на багаторічних дослідженнях, які стосуються користі для здоров’я дітей фізичної активності, сну і обмеження часу, проведеного перед екранами ТВ, комп’ютерів, смартфонів і інших гаджетів.

«Ми бачимо, що рівні дитячого ожиріння стрімко зросли, і стає все більш очевидним, що профілактика повинна починатися рано», — заявила Хуана Віллумсен, експерт Департаменту ВООЗ з профілактики неінфекційних захворювань, співавтор докладу.

У рекомендаціях відзначається, що збільшення фізичної активності і сну у маленьких дітей призводить до зниження ожиріння.

Що ж рекомендують вчені?

Для дітей до 1 року

ВООЗ рекомендує малюкам до 1 року бути фізично активними кілька разів на день різними способами (це можуть бути ігри на підлозі) і мінімум 30 хвилин на добу лежати на животику.

Також не рекомендується тримати немовлят довго в нерухомому стані, наприклад, в колясці, на стільці або на плечах у тата — більше години за один раз.

Коли малюк сидить, ВООЗ радить батькам читати йому книжки або розповідати казки. Дітям до року не рекомендується дивитися телевізор, в комп’ютер, смартфони або будь-які інші гаджети.

ВООЗ також рекомендує немовлятам до 3 місяців спати 14-17 годин на день, враховуючи денний сон. Дітки віком від 4 до 11 місяців повинні спати не менше 12-16 годин на добу.

Для дітей 1-2 років

Таким малюкам також рекомендується повноцінно висипатися — 11-14 годин, враховуючи денний сон.

У рекомендаціях також вказується, що діткам 1-2 років слід проводити не менше 180 хвилин в день в різних фізичних навантаженнях. «Йдеться про активну гру, а не фізичні вправи», — уточнила Віллумсен.

У відповідності з керівними принципами, дітей цієї вікової групи не можна утримувати в сидячому положенні більше години за раз. Що стосується «екранного» часу, то для одноліток воно взагалі не рекомендується, а для 2-річних малюків його слід обмежити 1 годиною в день.

Для дітей від 3 до 4 років

Час перегляду телевізора, смартфонів, комп’ютера або інших гаджетів має бути не більше однієї години на день.

ВООЗ також рекомендує, щоб діти такого віку спали не менше 10-13 годин на добу (разом з денним сном).

Керівні принципи рекомендують дітям цієї вікової групи проводити не менше 180 хвилин в день в різних видах фізичної активності, причому хоча б 60 хвилин з них повинні складати фізичні навантаження середньої або високої інтенсивності, наприклад, ігри на відкритому повітрі, які супроводжуються бігом і стрибками.

«Ці рекомендації є гарним нагадуванням батькам про те, як зберегти здоров’я дитини протягом тривалого часу», — заявили вчені ВООЗ.

Дитячий лікар-ендокринолог KinderKlinik, спеціаліст вищої категорії, к.м.н. Пахомова Вікторія Геннадіївна додала:

«Зайва вага і ожиріння, а також пов’язані з ними хвороби, в значній мірі можна попередити. Ось чому профілактика ожиріння дітей дуже важлива, і кожному з батьків варто взяти на озброєння рекомендації ВООЗ».

Читайте оригінальну статтю тут.

Читайте також: Американські вчені запропонували, як школярам залишатися у формі

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Новини

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.