Алерготести: навіщо потрібні і який краще?

Весна — період, коли у дитини може вперше з’явитися або загостритися алергія на пилок. Дітей турбує нежить, кашель (особливо вночі), чхання, свербіж очей тощо. Це і є симптоми весняного полінозу (алергії на пилок). У таких випадках варто звернутися до дитячого алерголога і пройти алерготести. Що це таке, навіщо вони потрібні? У чому різниця між шкірним тестом і аналізом крові? Давайте розбиратися разом з дитячим лікарем-алергологом KinderKlinik Катериною Ковбаско.

Навіщо потрібні алерготести?

Для ефективного лікування алергії необхідно визначити, на що саме реагує імунна система дитини. Сучасна медицина пропонує нам кілька варіантів діагностики. Найбільш розповсюджені алерготести — це лабораторні тести (тести по аналізу крові) і проби з участю людини (на шкірі, слизовій носа).

У чому різниця між шкірним тестом і аналізом крові?

Шкірні алерготести бувають таких видів: скаріфікаціонний тест, прик-тести, патч-тестування (аплікаційні тести). Особливість всіх шкірних тестів — при їх проведенні на шкіру різними способами наносяться алергени, і далі за станом шкіри (поява почервоніння, пухирів та ін.) лікар визначає, є алергія чи ні. Шкірні тести використовують для діагностики інгаляційної, харчової алергії, реакції на ліки. Це недорогий і показовий метод дослідження. Але в цьому випадку ми не дізнаємося, у дитини розвинулася справжня алергія або це перехресна реакція з якимось іншим алергеном. Також під час проведення шкірної проби є ризик розвитку гострої алергічної реакції. Крім того, шкірні тести не можна проводити під час загострення алергії, при атопічному дерматиті в період загострення, наявності гнійничкових захворювань шкіри, кропивниці, при прийомі протиалергічних препаратів — це може вплинути на якість і точність результатів. У таких випадках результати шкірних тестів можуть виявитися помилковими. А ось для проведення лабораторних аналізів такі особливості протипоказаннями не є — вони не заважають отримати достовірні результати.

Безпечнішою і точною є лабораторна діагностика алергії — по аналізах крові. Сюди відноситься трохи вже застарілий метод ІФА (імуноферментного аналізу) — він хоч і більш точний в порівнянні з шкірними пробами, але теж часто видає хибнопозитивні або хибнонегативні результати. Тому зараз в Європі їм намагаються не користуватися. Інший метод — визначення специфічних IgE імунофлуоресцентним методом на апараті ImmunoCAP. На сьогоднішній день цей метод є «вищим пілотажем» у діагностиці алергенів, він найбільш точний і високоефективний. Цей вид діагностики дозволяє виявити причину алергії навіть при мінімальній кількості специфічних антитіл, спрогнозувати ефективність АСІТ-терапії, розібратися з перехресними алергічними реакціями. Метод ImmunoCAP дає можливість дуже точно визначити, на що у дитини є алергія. Лише після проведення діагностики за допомогою методу ImmunoCAP лікар-алерголог призначає АСІТ-терапію і може бути впевненим у тому, що вона буде ефективною.

Чому саме зараз варто звернутися до алергологів KinderKlinik? Період весняного цвітіння дерев, трав і інших рослин — високий сезон для алергіків. Саме зараз у дітей з’являються такі симптоми, як нежить, кашель (особливо вночі), чхання, свербіж очей тощо. Це і є симптоми весняного полінозу (алергії на пилок). Такі симптоми можуть з’явитися вперше, або ж вони повторюються у дитини щовесни — це вже явна ознака весняного полінозу. У всіх цих випадках варто звертатися до алерголога. Дитячі алергологи KinderKlinik володіють усіма діагностичними методами: шкірними пробами, методом ІФА і, звичайно ж, найбільш точним на сьогоднішній день і високоефективним методом — ImmunoCAP. На прийомі лікар-алерголог визначить, який саме аналіз підходить вашій дитині, проведе алерготести і, якщо буде необхідність, призначить відповідне лікування. Звертайтеся! Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0 800 30 75 75 044 390 75 75 096 390 75 75

Читайте також: Алергія на пилок: які продукти не можна їсти

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Статті

    Проколювання вух у KinderKlinik

    Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.

    РДУГ: що це та як визначити?

    Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.