Проколювання вух у KinderKlinik
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
Якщо прищик один і на кінчику носа — кажуть, що ти закохався. А що робити тим, у кого прищами всипане все обличчя, або ще гірше — вся спина і груди? .. В такому випадку лікарі говорять про прищі або акне.
Що ж це таке?
Акне — проблема, яка зачіпає зазвичай підлітків. Але буває й так, що з роками вона не проходить.
Камедони, вугри чорні і білі, прищі, а іноді й більш глибокі ураження шкіри (фурункули) — все це в просторіччі називають «прищами» або по-науковому «акне». Найчастіше вони з’являються на обличчі, але також можуть вискакувати і на спині, грудях, шиї й плечах.
Зазвичай акне проходить через кілька років, але в деяких випадках ця проблема залишається і в дорослому віці. Залежно від того, наскільки серйозні вугри, може знадобитися спеціальне лікування.
Важливо! Акне, що не лікували, здатне залишити шрами на все життя — це може серйозно вплинути на впевненість і самооцінку людини.
Чому з’являються прищі?
Під час статевого дозрівання як у хлопчиків, так і у дівчаток підвищується в крові рівень тестостерону — чоловічого статевого гормону. Тестостерон змушує сальні залози на обличчі працювати в посиленому режимі і продукувати більшу кількість жиру — шкірного сала. Коли жир закупорює протоки сальних залоз, починається ріст бактерій, який і призводить до появи запалень на шкірі — камедонів, вугрів або акне — одним словом, прищів.
Що робити?
Якщо у дитини з’явилися прищі, не варто займатися самолікуванням. Спочатку потрібно визначити, акне це або інша, можливо, більш серйозна проблема. Це під силу тільки фахівцеві — дитячому дерматологу. Тому в першу чергу покажіть дитину лікарю.
Чого робити не можна?
Не видавлюйте прищі самостійно! Все це може призвести до почервоніння, набряку, запалення і навіть появи рубців.
Що призначить лікар після консультації?
Дерматолог може призначити додаткове обстеження — загальний аналіз крові та аналіз зішкріба шкіри.
Часто в таких випадках лікарі прописують антибіотики для прийому всередину або місцеве лікування — мазі або лосьйони, а також гормональні препарати.
Як захистити дитину від розвитку акне?
Якщо дитина користується будь-якими косметичними засобами, при їх покупці звертайте увагу на те, щоб вони були «некамедогенними» і «не викликали акне» (для цього читайте описання препарату).
Ваша дівчинка користується макіяжем? Навчіть її щовечора перед сном обов’язково знімати з обличчя косметику (за допомогою спеціальних засобів).
Якщо Ваш син вже голиться, спробуйте різні варіанти бритв — електричну і безпечну — і виберіть з них менш травматичну. При цьому лезо бритви має бути гострим. Голіться не часто, а лише при необхідності.
Як доглядати за проблемною шкірою?
Важливо розуміти, що призводить до утворення акне. Якщо на шкірі камедони — це зовсім не бруд. Ці чорні точки утворюються через скупчення відмерлих частинок шкіри і висихаючого шкірного жиру.
Для догляду за проблемною шкірою потрібно вмиватися теплою водою з милом два рази на день. Не робіть це занадто часто, оскільки це може посилити проблему.
Чи потрібно коригувати харчування?
Зазвичай акне не викликають продукти харчування. Хоча думка лікарів з цього приводу розходяться. Одне можна сказати напевно — сувора дієта не допоможе повністю очистити шкіру. З іншого боку, можна помітити, що після вживання певних продуктів проблема посилюється. В такому випадку, таких продуктів, звичайно ж, потрібно уникати.
І будьте здорові!
Підпишіться на наші новини.
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
Зригування – це явище, що присутнє у 80% діток і поступово проходить до одного року. Найбільш інтенсивно проявляється у віці до 3 місяців. Основні ...
Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.