Проколювання вух у KinderKlinik
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
У минулому році Україну накрив спалах кору. За даними МОЗ України, в 2018 році на кір захворіли майже 54,5 тис. осіб. Померли від ускладнень захворювання 16 осіб: 12 дітей і 4 дорослих. Чим небезпечний кір і які його симптоми, як його лікувати і чи можна вберегтися — давайте розбиратися разом. У МОЗ України говорять, що спалах кору був прогнозований. Пояснюють його низьким охопленням вакцинацією населення України, а також циклічністю цього захворювання. Щоб не спалахнула епідемія кору, необхідно, щоб в країні було вакциновано не менше 90% населення, тоді проти хвороби працює колективний імунітет.
Як проявляється кір?
Кір — гостре інфекційне захворювання, яке проявляється так: – сильний головний біль, – слабкість, – підвищення температури тіла до 38-40 °С, – нежить; – сухий і сильний кашель, може бути гавкаючим, – почервоніння і набряк горла, – втрата апетиту, – збільшення лімфовузлів, – кон’юнктивіт, сльозотеча, світлобоязнь. На 2-3-ий день з початку захворювання на небі з’являються рожеві точкові висипання, а на слизовій рота — маленькі білясті цятки. Трохи пізніше з’являється характерна ознака кору — висип: на 4-5-й день захворювання (на шкірі голови, обличчі і за вухами). На наступний день він поширюється по всьому тілу, рукам і ногам. Висип проявляється у вигляді маленьких червонуватих плям і прищів, які можуть зливатися і утворюють більші плями. За даними ЮНІСЕФ, кір залишається однією з головних причин смертності серед дітей раннього віку в усьому світі, навіть незважаючи на наявність вакцини. Невакциновані діти молодшого віку піддаються найвищому ризику захворювання на кір і розвитку ускладнень, включаючи летальний результат.
Як можна заразитися?
Вірус кору дуже стійкий. Кір — дуже заразне захворювання, воно передається з ймовірністю в 98%. Шлях передачі — повітряно-крапельний. Джерелом інфекції є хворий на кір, який є заразним для оточуючих з останніх 2-х днів інкубаційного періоду і до 4-го дня висипань. З 5-го дня висипань хворий вважається незаразним. Найбільше схильні до захворювання діти у віці 2-5 років. Після перенесеного захворювання в організмі людини виробляється стійкий імунітет і повторне захворювання практично неможливо.
Чим небезпечний кір?
Кір небезпечний безліччю ускладнень. Під час хвороби з’являються проблеми в роботі центральної нервової системи, дихальної системи і шлунково-кишкового тракту, що може проявитися ларингітом, крупом (стенозом гортані), трахеобронхітом, отитом, пневмонією (як первинної корової — вірусної, так і вторинної — бактеріальної), коровим енцефалітом, гепатитом, лімфаденітом, підгострим склерозуючим паненцефалітом. Діти особливо важко переносять кір, якщо у них є брак в організмі вітаміну А.
Як лікувати?
На сьогоднішній день специфічних препаратів для лікування кору немає. Призначається симптоматичне лікування, вітамін А, в важких випадках — введення людського імуноглобуліну. Якщо розвинулася пневмонія або інші бактеріальні ускладнення — призначаються антибіотики.
Як захиститися від кору?
Єдиний метод профілактики — це вакцинація. Фахівці рекомендують менше відвідувати місця масового скупчення людей, уникати контакту з хворими. Для забезпечення імунітету та запобігання спалахам хвороби необхідні дві дози вакцини. Першу вакцинацію від кору роблять дітям у віці 12 місяців, потім — в 6 років. Після двох доз імунітет виробляється у 95% дітей. Нещеплена людина може вакцинуватися в будь-якому віці. Вакцина захищає навіть при введенні протягом декількох днів після контакту з хворим. Однак варто зазначити, що захворіти на кір можна і після проведення вакцинації — але в цьому випадку захворювання зазвичай протікає легше.
Підпишіться на наші новини.
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
Зригування – це явище, що присутнє у 80% діток і поступово проходить до одного року. Найбільш інтенсивно проявляється у віці до 3 місяців. Основні ...
Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.