Проколювання вух у KinderKlinik
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
В шкільні роки у дітей можлива поява різних неврологічних порушень. Одне з найбільш грізних з них — це епілепсія, яка вперше може з’явитися у зовні здорової дитини саме в шкільному віці. Що потрібно знати про епілепсію у дітей, які її прояви та що робити батькам у разі її виникнення?
Що це таке?
Епілепсія — це хронічне захворювання, до якого призводять різні ураження центральної нервової системи, і проявляється в нападах, а згодом і характерних змінах особистості.
Варто відзначити, що епілепсія у дітей зустрічається в 3 рази частіше, ніж у дорослих. Причини розвитку епілепсії остаточно не встановлені.
Епілепсія — хвороба хронічна, але це не означає, що подібний діагноз — вирок на все життя. Сьогодні прояви епілепсії можна зняти, а при відповідному лікуванні і дотриманні здорового способу життя в 75% випадків від епілепсії вдається позбутися назавжди.
Найпоширеніші причини виникнення епілепсії
Останнім часом фахівці схиляються до думки, що у спадок передається не саме захворювання, а тільки схильність до нього. Кожна людина має певний рівень судомної активності, який передається йому у спадок. Розвинеться в подальшому у людини епілепсія чи ні — залежить від безлічі різних факторів.
До них можуть привести інфекційні захворювання, які перенесла жінка під час вагітності; вплив шкідливих речовин на організм вагітної; захворювання внутрішніх органів жінки під час вагітності.
Сюди відносяться запальні інфекційні захворювання, такі як менінгіт і енцефаліт. Чим в більш ранньому віці дитина перенесла таке захворювання, тим вище ризик розвитку епілепсії в подальшому, і тим важче вона протікає.
Велику небезпеку становлять також травми головного мозку. При цьому епілепсія виникає не одразу після отримання травми голови, а через деякий час.
Симптоми і перші ознаки епілепсії у дітей
Розпізнати епілепсію часом буває дуже важко, оскільки її прояви дуже різноманітні. Існує думка, що дане захворювання завжди супроводжується судорожними нападами. Однак у деяких хворих таких нападів взагалі немає. А прояви епілепсії у новонароджених часто дуже складно відрізнити від звичайної рухової активності немовляти.
Важливо відзначити, що під назвою «епілепсія» ховається більш ніж 60 хвороб з різними проявами. Це різноманіття проявів захворювання дуже часто ускладнює діагностику.
Все-таки що ж є для батьків приводом для занепокоєння?
Генералізовані судомні напади
«Генералізований» напад — такий напад, при якому в процес втягується все тіло хворого.
Це і є ті самі напади, з якими найчастіше пов’язують епілепсію. На початку нападу напружуються всі м’язи і відбувається короткочасна зупинка дихання. Потім починаються судоми, тривалість яких може бути різна — від 10-20 секунд до 10-20 хвилин. Під час нападу часто відбувається мимовільне спорожнення сечового міхура. Судоми припиняються самі собою, після цього дитина засинає.
Безсудомні генералізовані напади (абсанси)
(Від фр. Absence – відсутність). Такі напади протікають менш помітно. Дитина раптово завмирає, погляд стає відсутнім і порожнім. Іноді буває легке тремтіння повік, дитина може закрити очі або закинути голову. В такий момент увагу дитини привернути неможливо, вона перестає реагувати на оточуючих. Після нападу дитина повертається до перерваного заняття. Такі напади дуже короткі — всього 5-20 секунд, і частіше за все дорослі їх не помічають або не звертають на них уваги, приймаючи за звичайну неуважність.
Така форма епілепсії називається абсансною, починається вона, як правило, у віці 5-7 років. Причому дівчата страждають від такого виду епілепсії приблизно вдвічі частіше хлопчиків. Абсансна епілепсія може тривати кілька років, до початку статевого дозрівання дитини. Потім напади або з часом сходять нанівець, або хвороба переходить в іншу форму.
Атонічні напади
Вони характеризуються раптовою втратою свідомості з одночасним розслабленням всіх м’язів. Зовні такий напад виглядає як звичайна непритомність. Тому якщо дитина іноді без жодних причин непритомніє — це привід для серйозного занепокоєння.
Дитячий спазм
Дитина мимоволі піднімає руки до грудей, нахиляє голову або весь тулуб вперед і випрямляє ноги. У більшості випадків такі напади відбуваються вранці, відразу ж після пробудження. Дитячі спазми продовжуються кілька секунд. Іноді в них залучена лише частина шийних м’язів — в такому випадку напад зводиться до мимовільного кивання головою. Найчастіше від таких нападів страждають діти 2-3 років, а до 5 років вони повністю проходять, як і абсанси, або переходять в іншу форму захворювання.
Інші ознаки епілепсії у дітей
– нічні кошмари у дитини, при яких вона прокидається з криком і сльозами
– короткочасні розлади мови (на кілька секунд або хвилин дитина втрачає здатність говорити).
Звичайно, страшні сни можуть бути у всіх дітей, вони далеко не завжди говорять про наявність епілепсії. Але якщо подібні явища трапляються часто, необхідно звернутися до дитячого невролога, який зможе встановити їх причину.
Основним методом діагностики епілепсії є електроенцефалографія головного мозку.
Як захистити дитину від епілепсії?
На генетичну схильність вплинути не можна, тоді як від інших факторів ризику уберегти дитину цілком можливо:
– під час вагітності уникайте інфекційних захворювань і впливу шкідливих речовин
– захищайте дитину від травм голови
– по мірі можливості захищайте дитину від небезпечних інфекційних захворювань (менінгіту, енцефаліту тощо).
Лікування епілепсії завжди підбирається строго індивідуально для кожної дитини. Ніякі загальні схеми лікування неприйнятні. Для кожної дитини існує не тільки своя оптимальна доза і режим прийому препарату, а й найкращі поєднання ліків.
Лікування підбирається в залежності від причини епілепсії. Важливо не лише зняти напади, але і, якщо це можливо, усунути саму причину захворювання.
Сучасні ліки дуже ефективні. Приблизно в 30% випадків медикаментозне лікування призводить до повного одужання дитини. У більш важких випадках препарати від епілепсії значно знижують частоту і тяжкість нападів.
Потрібно набратися терпіння, адже лікування епілепсії — дуже тривалий процес, який займає кілька місяців або навіть років.
І будьте здорові!
Підпишіться на наші новини.
Проколювання вух – процедура, на яку дітки приходять із задоволенням, адже з кабінету вони вийдуть із гарними сережками у вушках.
Зригування – це явище, що присутнє у 80% діток і поступово проходить до одного року. Найбільш інтенсивно проявляється у віці до 3 місяців. Основні ...
Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу.