Доплата за консультацію провідного спеціаліста (в т.ч. ПДВ)
Доплата за корекційне заняття у виконанні провідного спеціаліста (в т.ч. ПДВ)
Заняття з нейрокорекції для дітей з особливими потребами (в т.ч ПДВ)
Заняття з сенсорної інтеграції для дітей з особливими потребами (в т.ч. ПДВ)
Консиліум - консультація логопеда (в т.ч. ПДВ)
Консиліум - консультація невролога дитячого
Консиліум - консультація практичного психолога (в т.ч. ПДВ)
Консультація психолога практичного
Корекційне заняття з логопедом ( в т.ч. ПДВ)
Корекційне заняття з практичним психологом (в тч.ч ПДВ)
Проведення занять з сенсомоторної корекції та розвитку рухової сфери для дітей з особливостями розвитку (в т.ч ПДВ)
Розробка програми корекційного маршруту (в т.ч ПДВ)
У підлітковому віці відбуваються глобальні фізичні, емоційні та соціальні зміни в житті дитини, які часом стають справжнім випробуванням для неї та її близьких. За класикою «жанру» накладаються збільшені шкільні навантаження, освоєння нових соціальних конструкцій, а іноді й булінг, конфлікти вдома, юнацький максималізм тощо. Тому не дивно, коли на цьому тлі виникає підвищена тривожність у дітей, здатна суттєво впливати на їхнє повсякденне життя та розвиток.
За даними ВООЗ, депресія та тривожні розлади є провідними причинами захворюваності та інвалідності серед підлітків. Відповідно, діагностикою та терапією мають спільно займатися педіатр і психолог, а батькам доведеться виконувати всі рекомендації вдома і також докладати зусиль для нормалізації стану дитини.
Підвищена тривожність у підлітка може бути зумовлена різними факторами. Щоб ефективно з нею боротися, лікар має встановити «джерело» проблеми. Основні причини тривожності у дітей спровоковані трьома типами факторів:
Рання діагностика тривожності у підлітків має вирішальне значення для ефективної корекції в подальшому. Щоб оцінити стан дитини, психолог використовує клінічне інтерв’ю, збирає анамнез у бесіді з батьками, спостерігає за поведінкою пацієнта. Додатково застосовуються опитувальники, які допомагають кількісно оцінити рівень тривожності. ВООЗ рекомендує використовувати Шкалу тривожності Спілбергера.
Тривожні розлади у дітей відрізняються від звичайної тривожності своєю інтенсивністю та тривалістю. Симптоми можуть включати:
Дитяча психіатрія почала свій розвиток у середині 20-го століття і за 70 років значно просунулася вперед. Дослідженнями та практикою встановлено, що найкраще підліткова тривожність коригується двома способами:
На плечі батьків і близького оточення лягає завдання допомогти дитині впоратися з тривогами та страхами, що її терзають. Для цього розроблені рекомендації щодо зниження тривожності у підлітків, які можна застосовувати поза психотерапією:
У повсякденне життя варто включити вправи для зниження тривожності у підлітків. Вони покликані підвищити якість життя та навчити справлятися з більшістю рутинних приводів для хвилювань:
Підвищена тривожність у підлітка — серйозна проблема, що потребує своєчасного виявлення та комплексного підходу до лікування. Рання діагностика тривожності у підлітків і адекватна корекція сприяють покращенню їхнього психічного здоров’я та якості життя. Звертайтеся до Центру психології, нейрокорекції та логопедії при клініці для дітей та їхніх батьків KinderKlinik, щоб отримати грамотну кваліфіковану допомогу в повній конфіденційності.