Доплата за консультацію провідного спеціаліста (в т.ч. ПДВ)
Доплата за корекційне заняття у виконанні провідного спеціаліста (в т.ч. ПДВ)
Заняття з нейрокорекції для дітей з особливими потребами (в т.ч ПДВ)
Заняття з сенсорної інтеграції для дітей з особливими потребами (в т.ч. ПДВ)
Консиліум - консультація логопеда (в т.ч. ПДВ)
Консиліум - консультація невролога дитячого
Консиліум - консультація практичного психолога (в т.ч. ПДВ)
Консультація психолога практичного
Корекційне заняття з логопедом ( в т.ч. ПДВ)
Корекційне заняття з практичним психологом (в тч.ч ПДВ)
Проведення занять з сенсомоторної корекції та розвитку рухової сфери для дітей з особливостями розвитку (в т.ч ПДВ)
Розробка програми корекційного маршруту (в т.ч ПДВ)
Життя підлітків сповнене тривог і хвилювань через гормональний шторм усередині та новий етап психологічного розвитку. Не кажучи вже про те, що зовнішнє середовище часто готує їм «випробування» у вигляді булінгу, навмисного заниження оцінок і труднощів у стосунках із близькими. Звісно, у багатьох дітей розвивається тривожність, яка вже закладає основу для такого явища, як панічні атаки. Дебют цього стану найчастіше припадає на період 12-17 років. Психологи клініки KinderKlinik допоможуть з’ясувати, чому сталася панічна атака у вашої дитини, і підберуть ефективні методи боротьби з нею.
Насамперед пояснимо, що таке панічна атака. Це раптовий напад сильного страху, але без явних загроз і небезпек для людини. Сильна тривога миттєво переростає в паніку, і це супроводжується неприємними фізіологічними проявами.
Панічна атака — це стан, який може бути спричинений такими причинами:
Викликати панічні атаки у дітей може вживання деяких препаратів, токсичних речовин — алкоголю та наркотиків, куріння, зокрема вейпів.
Симптоми панічної атаки проявляються раптово і тривають у середньому 15-20 хвилин, хоча іноді можуть зберігатися до 1 години. Пік паніки припадає на інтервал від 5 до 10 хвилин. Залежно від форми ПА клінічна картина буде різною. Найчастіше ознаки панічної атаки такі:
Коли ПА закінчується, дитина відчуває спустошеність і безсилля. Часто бувають когнітивні симптоми панічної атаки, які проявляються деперсоналізацією, відчуттям нереальності навколишнього світу та «помутнінням у голові».
Перша ПА у 90% випадків супроводжується страхом смерті, що в перспективі провокує розвиток фобій і пригніченості. Панічні атаки у підлітків украй рідко бувають із проявом агресії. Бувають і неврологічні симптоми, зокрема парестезії, хитка хода, «падіння» зору. Батькам важливо знати, що робити при панічній атаці. Спочатку дитину потрібно перевірити на соматичні розлади, показавши педіатру, а потім переходити до лікування у психолога в Центрі психології, нейрокорекції та логопедії.
Коли стається панічна атака, що робити тим, хто поруч? Підтримати, але не тиснути словами «просто заспокойся». Повірте, для людини, яка відчуває жах, це нездійсненне завдання в той момент. Допоможіть переключитися на щось «безпечне». В ідеалі разом із дитиною повторюйте дихальні практики до полегшення стану. Однак це лише превентивні заходи. Важливо працювати над тим, щоб усунути причину ПА. Тому лікування панічних атак у дітей має проводитися обов’язково. Для цього потрібно звернутися за психологічною допомогою. У терапевтичну схему лікар може включити:
Пам’ятайте, що профілактика та робота з психологом кращі, ніж просто ситуативна боротьба з нападом. Тільки так можна повернути дитину до нормального способу життя та забезпечити її психічне здоров’я.