Тонзиліт: симптоми, діагностика, лікування

Гланди – наші “тихі” захисники. Вони стоять на варті і першими зустрічають віруси та бактерії. Але іноді ці «захисники» самі перетворюються на проблему. Тонзиліт, або запалення мигдаликів, знайомий багатьом. Захворювання часто зустрічається серед дітей та їх батьків. Ним страждає 5-15% дорослого населення. Серед дітей картина сумніша — від 30 до 45%. Воно не таке нешкідливе, як може здатися, і може дати серйозні ускладнення або перейти в хронічну стадію. На щастя, сучасні методи дозволяють як правильно діагностувати, а й ефективно вилікувати запалення. У Кіндер Клінік знають, як вилікувати хронічний тонзиліт раз і назавжди і подарувати вам та вашій дитині щасливе майбутнє без хронічних захворювань.

Що таке тонзиліт та яким він буває?

Тонзиліт – це запалення піднебінних мигдаликів. Практично кожен із нас хоч раз у житті хворів на них. Згадайте, як веселе проведення часу змінювалося різким погіршенням самопочуття і укладало вас у ліжко надовго. Найстрашніше, коли з’являється гострий тонзиліт у дітей. Маленькі ручки стискають мамину долоню, а гаряче чоло втикається в плече. Дитині боляче ковтати і навіть дихати. Знайомо? Це і є перші прояви тонзиліту.

Симптоми тонзиліту

Наше тіло завжди «сигналізує» про неполадки. Залежно від причини запалення, при тонзиліті симптоми можуть бути різними:

  • біль при ковтанні та при простій розмові;
  • підвищення температури вище 38 °;
  • збільшення лімфовузлів;
  • почервоніння задньої стінки горла;
  • білі крапки на мигдаликах;
  • можливий наліт чи гнійні виділення;
  • збільшення та почервоніння самих мигдаликів;
  • симптоми інтоксикації, такі як слабкість та головний біль;
  • можливе блювання і біль у животі;
  • втрата чи зниження апетиту;
  • висип у роті.

Якщо вчасно не визначити, що спровокувало запалення, призначити правильне лікування вкрай складно. Так можна “заробити” ускладнення. Щоб цього уникнути, необхідно за перших ознак звернутися до ЛОРу. У «КіндерКлінік», клініці для дітей та батьків, можна здати всі необхідні аналізи та в найкоротші терміни розпочати лікування. Це дуже важливо, т.к. дозволяє уникнути тяжкого перебігу хвороби. Ми знаємо, як поводиться захворювання і чим лікувати тонзиліт у будь-якій його формі.

Причини виникнення тонзиліту

Як і в будь-якого іншого захворювання, тонзиліт має причини. Але в цьому випадку вони можуть бути різними:

  1. Бактеріальний тонзиліт викликають різні бактерії, найчастіше стрептококи групи А.
  2. Вірусний тонзиліт провокують аденовіруси, віруси грипу та інші.
  3. Грибки рідше можуть бути винуватцями, проте теж трапляються.

Розуміння, що спровокувало захворювання саме у вас чи вашої дитини, дозволить уникнути неприємностей у вигляді ускладнень. При тривалому самостійному неправильному лікуванні або лікуванні «не до кінця», можна спровокувати хронічний тонзиліт.

Цікавий факт. У 30% випадків запалення мигдаликів у дітей виявляють стрептококовий тонзиліт.

Як визначити тонзиліт по фото?

Кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Розпізнати вид тонзиліту можна за фото. Для кожної течії характерні свої візуальні показники. Наприклад, вірусний тонзиліт через ентеровірус можна розпізнати за характерними висипаннями в роті і по тілу. Хронічний тонзиліт на фото виглядає як збільшені пухкі мигдалики з можливими пробками в лунках.

Лікування тонзиліту

Ще 30 років тому мигдалики вважалися «ворітами інфекції», а їх видалення — способом запобігти постійним рецидивам. Імунна функція мигдаликів тоді була повністю вивчена, тому їх прагнули зберегти. Сьогодні практика видалення мигдаликів теж має місце, проте набагато рідше. Сучасні технології дозволяють зробити цей процес максимально безпечним та малотравматичним.

Щоб зрозуміти, як вилікувати тонзиліт, необхідно здати аналізи, які призначить ЛОР-лікар. Адже лікування безпосередньо залежить від причин та перебігу захворювання. Наприклад, бактеріальний тонзиліт лікується антибіотиками. При вірусному призначають жарознижувальні та протизапальні препарати для зняття симптомів. Гнійний тонзиліт вимагає особливої уваги, можливо знадобиться дренаж гнійників. Якщо у вас хронічний тонзиліт, лікування підбирається індивідуально. На консультації лікар також пояснить, що таке тонзиліт із погляду віддалених наслідків. Наприклад, він може рекомендувати здати аналіз на ревмокомплекс, щоб перевірити стан серця.

У Кіндер Клінік вам не доведеться сидіти в черзі з величезною температурою чи бігати у пошуках талонів на аналізи. Ми все продумали для вашого комфорту та безпеки.

Тонзиліт у дітей

Найстрашніший момент для кожного з батьків — коли хворіють діти. Особливо, якщо дитина ще не може пояснити, що саме турбує. У заплаканих очах читається тільки біль, а батьками опановує страх. Тонзиліт у найменших проявляється різким підвищенням температури та відмовою від їжі. Все це супроводжується занепокоєнням та плаксивістю. Через інтоксикацію може початися блювання, що зовсім збиває батьків з пантелику.

Щоб бути готовим до будь-яких ситуацій, необхідно мати в телефонній книзі номер клініки, де точно допоможуть вам. У Кіндер Клінік можна отримати медичну допомогу 24/7. Наші висококваліфіковані лікарі з величезним досвідом безпомилково визначать, що відбувається з вашим малюком і дадуть перші рекомендації по телефону. Не чекайте на критичні моменти, зателефонуйте при перших проявах нездужання.

Поширені запитання

Тонзиліт – це ангіна чи це два різні захворювання?

Дуже часто бактеріальний тонзиліт проявляється у вигляді ангіни. Якщо його не лікувати чи робити це неправильно, він переростає у хронічну стадію.

Чим полоскати горло при тонзиліті?

Незалежно від того, яка причина та вид тонзиліту, полоскати горло необхідно антисептиками, щоб запобігти поширенню інфекції. Проте за деяких видів лікар призначає спеціалізовані препарати.

Чи можливе лікування тонзиліту в домашніх умовах?

Як тільки ЛОР проведе всі необхідні дослідження та точно визначить форму тонзиліту, він призначить правильне лікування. Якщо захворювання не запущено, його можна лікувати вдома, точно дотримуючись усіх рекомендацій. Можливий варіант лікування на денному стаціонарі.

Чи небезпечний тонзиліт без температури?

Так. Наприклад, хронічний тонзиліт може бути без температури. Однак при цьому викликати ускладнення та вражати внутрішні органи. Найбільше страждає серцево-судинна система, суглоби та нирки.

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші ЛОР-захворювання

    Аудиометрия для детей и взрослых

    Аудіометрія для дітей та дорослих

    Порушення слуху зустрічаються у трьох дітей із 1000 новонароджених, і згодом без належного лікування це веде до багатьох проблем. Спочатку діти не можуть ...

    Девиантное поведение подростков

    Девіантна поведінка підлітків

    Ви вкладаєте всю душу в дитину, багато їй дозволяєте та хвалите, а вона ніби «зірвалася з ланцюга»? Дитина поводиться провокативно, зв’язалася з поганою ...