Як впоратися з високою температурою у дітей?

Температура у маленьких дітей завжди насторожує батьків, особливо коли вона висока і збити її не виходить. Що ж робити в таких випадках, розповіла головна лікарка KinderKlinik, педіатриня Ганна Горбань.

Маленькі діти мають незрілу терморегуляцію. У них може не бути гарячки і високу температуру можна виявити випадково. Багато батьків новонароджених бояться судом, які можуть бути наслідком високої температури і якщо вони трапляються при її підвищенні – це норма, яка пов’язана із ще незрілим головним мозком дитини.

Високу температуру слід збивати. У дітей, вага яких до 6 кг, використовують препарати парацетамолу. Його можна застосовувати кожні 4 години до 5 разів на день. У жодному разі не перевищуйте дозволену дозу препарату, парацетамол – токсичний. Він існує у двох формах – сироп та свічки. Щоб розрахувати правильне дозування і вибрати відповідну форму, потрібно звернутися до педіатра і чим менший малюк, тим швидше потрібно це зробити.

Якщо температура не збивається швидко – не потрібно обтирати дитину холодною водою, це може ще більше підвищити температуру на короткий час.

З 6-місячного віку можна приймати ібупрофен. Він також існує у формі сиропу та свічок, а дозу краще розрахувати за допомогою лікаря. Препарат можна використовувати 3 рази на день через 8 годин. Ібупрофен має побічний ефект, тому лікар призначає його після збору анамнезу.

Як правило, причиною високої температури у дітей стають вірусні або бактеріальні інфекції. Частою причиною є інфекційні захворювання, від яких ми можемо захистити дитину шляхом вакцинації. Сьогодні однією з найчастіших причин підвищення температури також став Covid-19, який буває у дітей з перших днів життя.

Якщо у вашого малюка піднялася температура – якнайшвидше зв’яжіться з педіатром, дайте жарознижувальне в необхідному дозуванні і дотримуйтесь рекомендацій лікаря.

Будьте здорові!

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Uncategorized

    Сальпінгоотит: причини і симптоми

    Сальпінгоотит: причини і симптоми

    Дуже часто батьки звертаються з проблемою, що їх дитина скаржиться на закладеність у вусі, зниження слуху, відчуття перетікання рідини у вусі. Чому це ...