Дитячі гаджети: чи можна їх використовувати

У сучасному світі існує безліч гаджетів і приладів, які полегшують життя батьків і сприяють розвитку дитини. Але чи всі вони корисні і безпечні? Про найпопулярніші з них розповів дитячий ортопед-травматолог Михайло Коростильов.

Ходунки. Їх використовують для дітей 8-10 місяців, коли вони починають ставати на ноги. Батьки думають, що саджаючи малюка у ходунки вони йому допомагають. Насправді дитина, яка тільки встала, дуже потребує активного розвитку м’язів нижніх кінцівок. Вона повинна ходити, присідати і вставати якнайбільше, а ходунки не дають цього робити. Отже, це шкодить здоров’ю дитини, послаблюючи її м’язи. В майбутньому вона може почати бігати і стрибати пізніше ніж її ровесники, які не використовували ходунки.

Возики. Їх також використовують в період, коли дитина починає ходити. Вона спирається на них та штовхає перед собою. Вони не є абсолютно безпечними, оскільки малюк може наштовхнутись на якийсь предмет і не втриматись, але мають кращу дію на кінцівки, ніж ходунки, оскільки дитина не відпочиває, а тільки допомагає собі орієнтуватись у просторі.

Слінги, ергорюкзаки та хіпсіти. Даємо усім цим переноскам 10 із 10. Це одні з найкращих приладів, які придумали для полегшення життя батькам. При їх використанні дитина залишає фізіологічну форму, а батьки можуть звільнити руки і краще розподілити вагу на своє тіло. Головна користь у тому, що малюк в хіпсіті або у слінгу знаходиться в м-позиції, що дуже добре для розвитку кульшових суглобів. Так ми профілактуємо дисплазію.

Автокрісла. У автокріслі, яке розраховано для дітей до 6 місяців дитина знаходиться у напівлежачому положенні. Воно є фізіологічним і відповідає потребам кістково-м’язової системи дітей. Час перебування в автокріслі необмежений. Орієнтуйтесь на те, чи комфортно вашій дитині перебувати в ньому. Головне у автокріслі не те, що воно є зручним для перевезення дитини, а те, що воно надає безпеку. За статистикою при відсутності автокрісла під час ДТП 8 дітей з 10 отримують черепно-мозкову травму або переломи різної ступені важкості. 

Користуйтесь лише тими приладами, які точно є безпечними для вашої дитини, а якщо ви у цьому сумніваєтесь – запитайте у лікаря! У KinderKlinik працюють досвідчені дитячі ортопеди, які допоможуть із вибором необхідних “помічників”.

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші записи

    Реабілітація дітей по 309 постанові КМУ

    Центр психології, нейрокорекції та логопедії на базі мережі клінік для дітей та батьків KinderKlinik був включений до Переліку реабілітаційних установ, ...

    Девиантное поведение подростков

    Девіантна поведінка підлітків

    Ви вкладаєте всю душу в дитину, багато їй дозволяєте та хвалите, а вона ніби «зірвалася з ланцюга»? Дитина поводиться провокативно, зв’язалася з поганою ...