Кашлюк: лікування та профілактика

Кашлюк – це небезпечне захворювання, викликане бактерією. Він супроводжується нападами кашлю, який іноді навіть може призводити до блювання. Особливо небезпечним захворювання є для новонароджених, оскільки напади кашлю можуть викликати затримку дихання і потребує лікування у стаціонарі.

Симптоми

Інкубаційний період захворювання триває близько тижня і батьки можуть не знати, що дитина вже захворіла. Перші симптоми схожі на застуду: нежить, підвищена температура, кашель. Останній спочатку сухий, але згодом переходить у судомний. Він може викликати блювоту, синюшний колір обличчя, набухання вен, іноді, у дитини навіть можуть з’являтися крововиливи. Такий кашель є небезпечним, оскільки спричиняє гіпоксію головного мозку.

Напади кашлю можуть продовжуватися дуже довго – протягом 4-8 тижнів. Після цього спазматичний кашель полегшується, стає мокрим і стан дитини покращується.

Лікування

Лікування кашлюку ефективне лише у перші три тижні, але у цей період захворювання ще схоже на застуду і його не завжди можна диференціювати. Проте, якщо це вдалося зробити, то зазвичай дитині призначають антибіотик, засоби для полегшення симптомів і пюреподібну їжу, яка не буде провокувати кашель.

Профілактика

У сучасному світі ми можемо вберегти дитину від кашлюку та його наслідків шляхом вакцинації. Курс складається з 4 щеплень на 2, 4, 6 та 18 місяцях. Дуже важливо вчасно починати вакцинацію аби не наражати на небезпеку новонароджених малюків, які складно переносять кашлюк. 

У KinderKlinik використовують вакцини європейських виробників, які є ефективними та безпечними.

Захистіть дитину від кашлюка – вакцинуйте!

Будьте здорові!

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші записи

    Реабілітація дітей по 309 постанові КМУ

    Центр психології, нейрокорекції та логопедії на базі мережі клінік для дітей та батьків KinderKlinik був включений до Переліку реабілітаційних установ, ...

    Девиантное поведение подростков

    Девіантна поведінка підлітків

    Ви вкладаєте всю душу в дитину, багато їй дозволяєте та хвалите, а вона ніби «зірвалася з ланцюга»? Дитина поводиться провокативно, зв’язалася з поганою ...