Кашлюк: лікування та профілактика

Кашлюк – це небезпечне захворювання, викликане бактерією. Він супроводжується нападами кашлю, який іноді навіть може призводити до блювання. Особливо небезпечним захворювання є для новонароджених, оскільки напади кашлю можуть викликати затримку дихання і потребує лікування у стаціонарі.

Симптоми

Інкубаційний період захворювання триває близько тижня і батьки можуть не знати, що дитина вже захворіла. Перші симптоми схожі на застуду: нежить, підвищена температура, кашель. Останній спочатку сухий, але згодом переходить у судомний. Він може викликати блювоту, синюшний колір обличчя, набухання вен, іноді, у дитини навіть можуть з’являтися крововиливи. Такий кашель є небезпечним, оскільки спричиняє гіпоксію головного мозку.

Напади кашлю можуть продовжуватися дуже довго – протягом 4-8 тижнів. Після цього спазматичний кашель полегшується, стає мокрим і стан дитини покращується.

Лікування

Лікування кашлюку ефективне лише у перші три тижні, але у цей період захворювання ще схоже на застуду і його не завжди можна диференціювати. Проте, якщо це вдалося зробити, то зазвичай дитині призначають антибіотик, засоби для полегшення симптомів і пюреподібну їжу, яка не буде провокувати кашель.

Профілактика

У сучасному світі ми можемо вберегти дитину від кашлюку та його наслідків шляхом вакцинації. Курс складається з 4 щеплень на 2, 4, 6 та 18 місяцях. Дуже важливо вчасно починати вакцинацію аби не наражати на небезпеку новонароджених малюків, які складно переносять кашлюк. 

У KinderKlinik використовують вакцини європейських виробників, які є ефективними та безпечними.

Захистіть дитину від кашлюка – вакцинуйте!

Будьте здорові!

Дізнайтеся першими про нову акцію.

Підпишіться на наші новини.

    decor
    Поділитися
    title_icon

    Інші Uncategorized

    Сальпінгоотит: причини і симптоми

    Сальпінгоотит: причини і симптоми

    Дуже часто батьки звертаються з проблемою, що їх дитина скаржиться на закладеність у вусі, зниження слуху, відчуття перетікання рідини у вусі. Чому це ...