Електроенцефалографія: коли робити процедуру дітям?
Що таке електроенцефалографія та для чого вона використовується? Про цю процедуру нам розповів лікар-невролог Анатолій Омельяненко. ...
Оніхокриптоз або врослий ніготь у дитини – поширена проблема, яка потребує хірургічного лікування та обов’язкового налагодження гігієни нігтів з метою профілактики рецидиву. Несвоєчасна діагностика посилює патологію, і може призвести до тривалого лікування та різних ускладнень, тому так важливо звертатися за допомогою до фахівця з появою перших симптомів.
Дитячі хірурги KinderKlinik мають великий досвід лікування оніхокриптозу у дітей різного віку. Ми надаємо всі необхідні умови для комфортного перебування та лікування дитини без стресу та болю!
Назва захворювання “Врослий ніготь” говорить сама за себе. Воно проявляється проростанням нігтьової пластини крізь шкіру в м’які тканини пальця. Більш ніж 90% випадків проблема виникає на стопах, іноді – на кистях.
Вростає ніготь у дитини – які причини?
Неправильний догляд нігтів – залишення гострого куточка нігтя, тривала перерва між обрізанням нігтя;
Найчастіша причина, чому вріс ніготь у дитини – формування неприродного краю нігтьової пластини. Вона має бути рівномірної овальної форми, без вирізування глибоких куточків з обох боків.
Оніхокриптоз зустрічається переважно у віці 10-15 років у період активного зростання. Тим не менш, з проблемою можуть зіткнутися батьки немовлят, особливо якщо нігті у дитини ламкі, деформовані, знаходяться в процесі формування осі росту.
У цей період дуже важливо займатися ретельним доглядом за нігтями, і звертатися до лікаря у разі мінімальних симптомів запалення.
Врослий ніготь у дитини на нозі дається взнаки не відразу, а лише коли патологія провокує запалення м’яких тканин. Як запідозрити врослий ніготь у немовляти?
Коли у немовляти вростає ніготь на нозі, він не може про це повідомити, тому важливо проводити повноцінний огляд тіла дитини щодо запальних процесів.
У дитини вросла ніготь, що робити? Насамперед запишіться на консультацію до дитячого хірурга. Для досвідченого фахівця діагностика захворювання не становить труднощів і не вимагає додаткових обстежень, крім візуального огляду. Загалом навіть педіатр зможе діагностувати проблему.
Врослі нігті у немовляти та дітей старшого віку лікуються виключно хірургічним шляхом. Варто розуміти, що консервативні методи (ванни, мазі) можуть лише на короткий час прибрати ознаки запалення, але без усунення причини досягти повного одужання неможливо.
Хірургічне лікування врослого нігтя залежить від характеру проблеми.
Види операцій:
Усі операції виконуються під місцевою анестезією. Після процедури необхідно деякий час проводити перев’язки з антисептиком та носити вільне взуття. Врослий ніготь на руці у дитини лікується подібним чином, хірург завжди підбирає варіант операції індивідуально.
Видалення врослого нігтя у дитини проводиться вкрай рідко, лікар намагається максимально зберегти нігтьову пластину, щоб скоротити період відновлення та зменшити больовий синдром.
Повне видалення врослого нігтя необхідно лише у разі його нежиттєздатності, коли запалення переросло в гнійне і поширилося на все нігтьове ложе.
У малюка вріс ніготь на нозі? Це привід подбати про профілактику після хірургічного лікування.
KinderKlinik – найсучасніша клініка для дітей та дорослих. Наші спеціалісти мають великий клінічний досвід, і пропонують тільки ефективні методики лікування врослого нігтя. Користуючись індивідуальним підходом до дитини.
Наші переваги:
Вріс ніготь у малюка? Запишіться на консультацію до дитячого хірурга KinderKlinik, щоб позбавити дитину від неприємних симптомів та профілактувати рецидиви захворювання у майбутньому.
Підпишіться на наші новини.
Що таке електроенцефалографія та для чого вона використовується? Про цю процедуру нам розповів лікар-невролог Анатолій Омельяненко. ...
Дуже часто батьки звертаються з проблемою, що їх дитина скаржиться на закладеність у вусі, зниження слуху, відчуття перетікання рідини у вусі. Чому це ...
Не всі батьки розуміють, навіщо новонародженому потрібен профілактичний огляд ортопеда. Про те, яких захворювань можна запобігти завдяки плановим оглядам, ...