
Аудіометрія для дітей та дорослих
Порушення слуху зустрічаються у трьох дітей із 1000 новонароджених, і згодом без належного лікування це веде до багатьох проблем. Спочатку діти не можуть ...
Практично кожному з батьків дітей до 6 років знайома ситуація, коли ввечері або вночі у дитини раптово починається сильний напад сухого кашлю, та ще й з порушенням дихання. Винуватець цього — несправжній круп. Це симптом, добре відомий педіатрам й отоларингологам, частий супутник малюків дошкільного віку при ГРВІ.
Несправжній круп — це не самостійне захворювання, а стан. Наукова назва — стенозуючий ларинготрахеїт. Найчастіше його провокують саме респіраторні віруси. Навіть якщо загалом ГРВІ у дитини протікає не важко, все одно може бути напад. Патологічний процес виникає у гортані: через набряклість звужується просвіт дихальних шляхів і виникає рефлекторна реакція — кашель. При цьому він має свої риси, через що діагноз несправжній круп визначити досить легко.
В основному симптоми несправжнього крупу проявляються ближче до ночі. Вдень ви можете помітити провісники нападу: млявість, зниження тембру голосу, осиплість, шумне дихання.
Коли починається напад, з’являється характерний звук при несправжньому крупі — «гавкаючий» кашель. Саме це і вказує на те, що набряк виник у гортані та трахеї. Дихання ускладнене саме на вдиху, а видих залишається вільним.
Залежно від стадії стенозуючий ларинготрахеїт має різну вираженість:
Зверніть увагу! Як тільки ви помітили труднощі в диханні, викликайте «швидку допомогу».
Несправжній та справжній круп схожі, але мають важливу відмінність. Істинний виникає при дифтерії, тобто його провокує не набряк гортані, а поява дифтерійних плівок, що закривають просвіт дихальних шляхів. Дифтерію можна запідозрити за нальотом на стінках горла. Також при справжньому крупі більш виражена осиплість голосу і самого кашлю, сильно підвищується температура і спостерігається виражена інтоксикація. Може навіть повністю зникнути голос. У цьому випадку методи полегшення симптоматики несправжнього крупа не мають ефекту.
Лікування помилкового крупу зводиться до зменшення набряклості в гортані та трахеї. Для цього застосовуються препарати на основі сальбутамолу для розширення дихальних шляхів, а при декомпенсації лікарі застосовують засоби з глюкокортикостероїдами, що знімають запалення та набряк.
У більшості випадків госпіталізація не потрібна, але викликати «швидку допомогу» все ж таки варто, якщо ви розумієте, що симптоми дуже виражені, і не впевнені в тому, що самі впораєтеся з нападом.
Перша допомога при несправжньому крупі зводиться до таких дій:
Не давайте їжу та не наполягайте на питті, якщо дитина повністю відмовляється. За наявності небулайзера зробіть інгаляцію із сальбутамолом (вентоліном). Те, які препарати повинні бути у вашій домашній аптечці на випадок хибного крупу та як їх застосовувати, ви можете обговорити з нашим педіатром на консультації.
Запобігти нападу можливо, особливо, якщо ви помітили його провісники вдень. Профілактика несправжнього крупа така:
Індивідуально педіатр може надати додаткові рекомендації. Записуйтесь на прийом до клініки для дітей та їхніх батьків KinderKlinik за номером 0 800 33 85 92. У нас ви отримаєте кваліфіковану допомогу та зможете уникнути неприємного нападу та ускладнень.
Підпишіться на наші новини.
Порушення слуху зустрічаються у трьох дітей із 1000 новонароджених, і згодом без належного лікування це веде до багатьох проблем. Спочатку діти не можуть ...
Гострий біль у горлі чи носі не минає місяцями, заважаючи спати? А ви знаєте, наскільки сильним буває вушний біль? Вона одна з найінтенсивніших і може ...
Гланди – наші “тихі” захисники. Вони стоять на варті і першими зустрічають віруси та бактерії. Але іноді ці «захисники» самі перетворюються на проблему. ...